کد خبر: ۷۰۶۴۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۴/۲۹

جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت اعلام شد

جزییات مظنه گیری اوراق مرابحه عام دولت اعلام شد

مدیر عملیات بازار فرابورس، در اطلاعیه ای جزییات مظنه‌گیری اوراق مرابحه عام دولت را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، پیرو اطلاعیه روز سه شنبه 24 تیرماه 1399 بانک مرکزی در خصوص برگزاری هشتمین مرحله از حراج اوراق بدهی دولتی، به اطلاع می رساند: وزارت امور اقتصادی و دارایی به نیابت از دولت جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه نسبت به انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی با شرایط مندرج در جدول زیر اقدام کند. اوراق منتشر شده از نوع مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه ( پرداخت کوپن دو بار در سال ) است .

نهادهای موضوع بند(1) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار ج.ا.ا از جمله شرکت‌های تامین سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شرکت‌های بیمه‌ای و صندوق‌های بازنشستگی نیز می‌توانند در این حراج شرکت کنند و تقاضاهای خود شامل مبلغ مورد درخواست (به صرف/ کسر مبلغ اسمی) را در روز اعلامی در جدول فوق‌الذکر در «سامانه مظنه‌یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران» ثبت کنند. کلیه نهادهای مالی متقاضی می‌توانند سفارش‌های خود را در هر سه نماد به طور جداگانه ارسال کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه‌شنبه 31 تیرماه 1399 انجام خواهد شد.

پیرو اعلام وزارت اقتصاد مبنی بر حراج اوراق مرابحه عام دولت به صورت تدریجی (حراج‌های هفتگی) و همچنین پرداخت کامل سود شش‌ماهه اول به آخرین دارنده، لازم است نهادهایی که در نوبت‌های پس از اولین نوبت عرضه در حراج شرکت می‌کنند، به جدول سود روزشمار این اوراق که مبنای تسویه وجوه توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) است، توجه کنند. شایان ذکر است، حاصل‌جمع مبلغ معامله و سود روزشمار تا مقطع خرید مبنای تسویه قرار خواهد گرفت. به پیوست اطلاعات جدول سود روزشمار تا تاریخ 31 تیرماه 99 برای اوراق مرابحه عام دولت در نمادهای «اراد37» و «اراد38» ارائه می شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل