کد خبر: ۷۰۶۴۱ - تاریخ خبر: ۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۴/۲۹

ژاپن ۵۳۶ میلیون دلار به شرکت هایش برای ترک چین کمک می‌کند

ژاپن ۵۳۶ میلیون دلار به شرکت هایش برای ترک چین کمک می‌کند

دولت ژاپن به منظور حفظ زنجیره های عرضه و کاهش وابستگی به تولیدات چینی، به شرکت های ژاپنی کمک می کند کارخانه هایشان را از چین بیرون آورده و به خانه بازگردنند یا به جنوب شرق آسیا بروند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، دولت ژاپن در بخشی از برنامه جدید خود برای حفظ زنجیره های عرضه و کاهش وابستگی به تولیدات چینی، شرکت هایش را از نظر مالی تشویق می کند تا کارخانه هایشان را از چین بیرون آورده و به خانه بازگردنند یا به جنوب شرق آسیا بروند.

وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن اعلام کرد57 شرکت از جمله شرکت تولید کننده ماسک ایریس اوهیاما و شرکت شارپ 57.4 میلیارد ین (536 میلیون دلار) از دولت یارانه دریافت می کنند. به 30 شرکت دیگر هم برای انتقال کارخانه هایشان به ویتنام، میانمار، تایلند و سایر کشورهای جنوب شرق آسیا کمک می‌شود.

دولت ژاپن در کل 70 میلیارد ین در این دوره پرداخت خواهد کرد. این پرداخت ها جزئی از 243.5 میلیاردی ینی است که دولت ژاپن برای کاهش وابستگی به زنجیره‌های عرضه چین اعلام کرده بود تا به شرکت ها کمک شود کارخانه های خود را به ژاپن یا سایر کشورها منتقل کنند.

با وخیم شدن رابطه بین آمریکا و چین و بدتر شدن جنگ تجاری، گفتگوهایی در مورد جدا کردن اقتصاد ها و شرکت ها از چین آغاز شده است. این تصمیم ژاپن شبیه به سیاست تایوان در 2019 است که هدف آن بازگرداندن سرمایه‌گذاری به خانه از چین بود. هنوز هیچ کشور دیگری سیاست محکمی برای تشویق این نقل و انتقال اتخاذ نکرده است.

چین بزرگترین شریک تجاری ژاپن در شرایط فعلی است و شرکت‌های ژاپنی سرمایه‌گذاری های بزرگی در چین دارند. ولی همه گیری ویروس کرونا روابط اقتصادی بین این دو کشور و تصویر چین در ژاپن را خراب کرده است. دولت شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن سال هاست سعی میکند رابطه بین چین و کشورش را بهبود بخشد ولی مسئله همه‌گیری ویروس کرونا و ادامه درگیرها بر سر جزایر و میادین گازی این تلاش‌ها را بی‌نتیجه گذاشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل