کد خبر: ۷۰۶۲۶ - تاریخ خبر: ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۴/۲۹

معامله نمادهای شاخص‌ساز متوقف شد

معامله نمادهای شاخص‌ساز متوقف شد

در یک ساعت نخست معاملات بورس، شاخص کل پس از شروع منفی، در روند صعودی قرار گرفت و پس از یک ساعت با رشدی ۸ هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۱۳ هزار واحدی مواجه شد تا به روند نزولی روز گذشته خود پایان دهد.

این در حالی بود که در ابتدای معاملات امروز فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز موجب منفی شدن شاخص کل شده بود اما با گذشت زمان، کاهش فشار عرضه موجب بهبود روند معاملات در نمادهای بزرگ شد و افزایش تقاضا در این نمادها باعث شد تا مدیریت بازار به منظور کاهش فشار بر سامانه معاملاتی، معاملات این نمادها را به صورت متوقف درآورد.

در یک ساعت ابتدایی معاملات بیش از ۴۸۲ هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از ۳ میلیارد و ۴۴۵ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۵۶ هزار میلیارد ریال داد و ستد شد.

در این مدت سه نماد پترول، کگل و فارس بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند. بازگشایی ۱۰۰ درصدی نماد پترول در حالی انجام شده که روز گذشته بازگشایی این نماد از سوی ناظر بورس باطل شده بود.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که شاخص کل روز گذشته افتی ۳۲ هزار واحدی را به ثبت رسانده بود ولی شاخص کل هم‌وزن بیش از یک درصد شاخص کرده بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل