کد خبر: ۷۰۴۴۶ - تاریخ خبر: ۱۴:۳۴ - ۱۳۹۹/۴/۲۰

تورم چین زیر سه درصد ماند

تورم چین زیر سه درصد ماند

با افزایش تدریجی سطح تقاضا، نرخ تورم دومین اقتصاد بزرگ جهان با دیگر صعودی شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،متوسط نرخ تورم چین در 12 ماه منتهی به ژوین 2020 به 2.7 درصد افزایش یافت. این نرخ تورم که 0.3 درصد بیشتر از  تورم ماه قبل و  0.1 درصد بیشتر از نرخ پیش‌بینی شده توسط کارشناسان بوده است، بیش از همه تحت تأثیر افزایش تورم بخش خدمات  قرار گرفته است که تورم آن از 5.2 درصد در ماه می به منفی 5.1 درصد در ماه ژوین کاهش پیدا کرده است.

بر مبنای ماهانه، نرخ تورم چین در ماه ژوین به منفی 0.1 درصد رسیده است که  0.7 درصد بیشتر از تورم ماهانه ثبت شده این کشور برای ماه می به حساب می رود.

در بین سایر بخش‌های تورمی، تورم آب و برق از منفی 0.5 درصد به منفی 0.6 درصد کاهش  پیدا کرده است. هم چنین نرخ تورم در بخش مراقبت‌های درمانی از 2.1 درصد به 1.9 درصد و بخش فرهنگ و آموزش از 2.2 درصد به 1.9 درصد کاهش یافته است. نرخ تورم در بخش حمل و نقل نیز منفی 4.6 درصد اندازه گیری شده است.

هسته تورمی که تورم بخش انرژی و مواد غذایی را به دلیل نوسانات بالای قیمت در آنها در نظر نمی‌گیرد، در ماه ژوین به 1.1 درصد رسیده است که در مقایسه با ماه قبل 0.4 درصد کمتر شده است. متوسط نرخ تورم چین در بازه زمانی 1986 تا 2019 معادل 5.13 درصد بوده است که بالاترین تورم ثبت شده مربوط به فوریه 1989 با 28.40 درصد و کمترین تورم نیز مربوط به آوریل 1999 با منفی 2.2 درصد بوده است.

به کاهش سرعت شیوع کرونا، روند بازگشایی کسب و کارها در چین شدت یافته است. یی گانگ- رییس بانک مرکزی چین با برشمردن برخی از اقدامات این بانک برای ثبات بخشی به بازارهای مالی این کشور  گفته است که تلاش ها برای حمایت بیشتر از بخش های مختلف اقتصادی ادامه خواهد یافت هر چند که به لطف زیرساخت های نیرومند، اقتصاد این کشور با وجود شیوع گسترده کرونا آسیب زیادی ندیده است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل