کد خبر: ۷۰۳۳۶ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۴/۱۵

بازار سرمایه تابلوی خوبی برای جذب نقدینگی است
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مطرح کرد؛

بازار سرمایه تابلوی خوبی برای جذب نقدینگی است

زارع گفت: کاهش هزینه معاملات، موجب افزایش حجم معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می شود. این موضوع موجب تداوم استقبال از بورس می شود و سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، رحیم زارع، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه کاهش ۲۰ درصدی کارمزد معاملات سهام در بازار سرمایه برای جذب نقدینگی اثرگذار است، گفت: با کاهش هزینه معاملات، حجم معاملات و سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه افزایش یافته و این موضوع موجب تداوم استقبال از بورس می شود.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرم بید و سرچهان در مجلس تصریح کرد: بازار سرمایه طی چند سال گذشته و در تحریم‌ها هم نشان داده بازار خوبی است که می‌توان نقدینگی را به سمت آن و تولید هدایت کرد و در نتیجه تورم را کاهش داد.

وی با بیان اینکه بازار سرمایه طی سال‌ها نوسان داشته اما روال ثابتی هم داشته است، اظهار کرد: یکی از مشکلات دولت این است که نتوانسته نقدینگی موجود در جامعه را به سمت بازار تولید ببرد و نسبت به این موضوع باید توجه و نظارت بیشتری داشته باشد، اما اکنون هم می‌توان از ورود این نقدینگی به بازار سرمایه برای رونق تولید استفاده کرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل