کد خبر: ۷۰۱۸۳ - تاریخ خبر: ۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۴/۸

ادامه روند صعودی بازار سهام
کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد:

ادامه روند صعودی بازار سهام

با توجه به شرایط فعلی تالار شیشه ای، رشد این بازار ادامه دار خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،علی احمدی با اشاره به تداوم روند رو به رشد شاخص بورس و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها گفت: با افزایش نرخ دلار بسیار طبیعی است که  سهام شرکت ها مانند همه کالاها و خدمات افزایش یابد که البته این رشد در بازار سهام منجر به رشد شاخص بورس خواهد شد.

وی ادامه داد: در بازار سرمایه همواره آینده خریداری می‌شود؛ به این مفهوم که انتظارات تورمی که در آینده اتفاق خواهد افتاد نیز اکنون در بازار سهام اثر خود را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: این در حالی است که افزایش قیمت‌ها در بازارهای موازی از جمله سکه، طلا، ارز، خودرو و مسکن به‌گونه‌ای است که سرمایه‌گذاری در این بازارها را گران کرده است؛ در همین حال  هر فردی بدون هیچ محدودیتی و با حداقل سرمایه 500 هزار تومانی می‌تواند در بازار سهام حضور داشته و در این بازار سرمایه‌گذاری کند.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از سوی دیگر سهولت حضور و دادوستد سهام در بازار سرمایه نیز به مزیت دیگری تبدیل شده تا نقدینگی از بازارهای دیگر به سمت بازار سرمایه سرازیر شود؛ ضمن این که نقدشوندگی را نیز باید به مزایای این بازار اضافه کرد.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر رکود سنگینی که در سایر بازارها نیز حاکم است موجب شده تا نقدینگی از خیز خواب سرمایه در این بازارها بگذرد و به سمت بازار رو به رشدی با نام بورس حرکت کند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: نکته مهم دیگر در زمینه تداوم رونق معاملات در بازار سرمایه و ورود میانگین یک هزار میلیارد تومان نقدینگی به معاملات بورس و فرابورس حمایت‌های مداومی است که از سوی دولت و متولیان اقتصادی کشور از بازار سرمایه می‌شود و بنظر می‌رسد این حمایت‌ها نیز ادامه‌دار باشد و این موضوع بدین معنا است که بازار سهام تا پایان سالجاری روند صعودی و بازدهی خوب خود را نسبت به سایر بازارها ادامه خواهد داد.

وی افزود: متاسفانه کسری بودجه از یک سو موجب افزایش تورم در جامعه خواهد شد و از سوی دیگر نیز دولت مجبور است این کسری بودجه را از طریق بازار سرمایه تامین کند، بنابراین این دو مولفه نیز تاییدکننده تداوم روند رو به رشد و صعودی شاخص بورس و قیمت‌ها در تالار شیشه‌ای است.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل