کد خبر: ۷۰۱۶۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۴/۷

فعال‌سازی سامانه ثبت سیستمی معاملات طلا تا پایان سال
کشتی آرای خبر داد:

فعال‌سازی سامانه ثبت سیستمی معاملات طلا تا پایان سال

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر از طراحی سامانه جدید خرید و فروش طلا خبر داد و گفت: با آغاز به کار این سامانه معاملات غیر رسمی طلا سر و سامان می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمد کشتی آرای، نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر امروز در نشست خبری این اتحادیه درباره معاملات مجازی و زیرزمینی طلا و جواهر، گفت: اتحادیه طلا و جواهر به کرات به مردم هشدارهای لازم در این زمینه را داده، اما برای بهبود عملکرد و ساماندهی در این زمینه، اتحادیه طلا و جواهر سامانه ای قابل نصب بر روی تلفن همراه برای ثبت سیستمی معاملات را تا پایان سال راه اندازی خواهد کرد تا از این طریق از هرنوع معاملات زیرپله ای، غیررسمی و ... جلوگیری شود.

وی افزود: هرگونه معامله در فضای مجازی باید دارای مجوز باشد و پس از اینکه اپلیکیشین آغاز به کار کند کلیه معاملات رصد می شود تا اتحادیه و ارگان های نظارتی بر آن نظارت داشته باشند. با آغاز به کار این اپلیکیشین سفته‌بازی و خرید و فروش به صورت غیر رسمی و کاغذی و تلفنی از بین خواهد رفت تا قابل رصد و پیگیری باشد.

کشتی آرای تاکید کرد: افرایش قیمت منجر به افرایش هزینه های جانبی تولید خواهد شد. داد و ستد طلا آب شده هیچ ارزش افزوده برای کشور ندارد و هدف این است که با بالا بردن تولید ‌و کاهش هزینه های تولید به صنعت طلا در کشور رونق دهیم. 

این فعال بازار طلا و جواهر، ادامه داد: همچنین اتحادیه سایتی فعال دارد که کلیه اطلاعات مورد نیاز مردم در سایت ثبت شده و تا پایان امسال نیز کلیه معاملات و داد و ستد به صورت سیستمی خواهد بود. وی در پایان تاکید کرد: معاملات فضای مجازی از طریق بازرسان اتحادیه رصد می شود و از طریق قوه قضاییه و ارگان های نظارتی نیز برخورد و شناسایی خواهد شد.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل