کد خبر: ۷۰۰۷۹ - تاریخ خبر: ۱۴:۲۶ - ۱۳۹۹/۴/۲

ارزش هر یونیت ETF از ۱۰ هزار تومان به ۲۲ هزار تومان رسید
معاون وزیر اقتصاد:

ارزش هر یونیت ETF از ۱۰ هزار تومان به ۲۲ هزار تومان رسید

معاون وزارت اقتصاد درباره رشد ارزش اولین صندوق واسطه گری مالی گفت: رشد ارزش این صندوق بسیار قابل توجه بوده به طوری که ارزش هر یونیت آن از ۱۰ هزار تومان در حال حاضر به ۲۲ هزار تومان رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،عباس معمارنژاد درباره امکان خرید و فروش صندوق واسطه‌گری مالی یکم یا همان ETF اظهار داشت: از روز گذشته اولین ETF بر روی پرتفوی دارندگان کد بورسی قرار گرفت و از چهارشنبه چهارم تیرماه امکان خرید و فروش آن مانند هر سهم دیگری برای افراد وجود دارد.

وی درباره رشد ارزش اولین صندوق واسطه گری مالی گفت: رشد ارزش این صندوق بسیار قابل توجه بوده به طوری که ارزش هر یونیت آن از 10 هزار تومان در حال حاضر به 22 هزار تومان رسیده است.

معاون وزارت اقتصاد همچنین با اشاره به آزادسازی اضافه واریزها برای خرید ETF گفت: بانک‌ها از هفته گذشته نسبت به آزادسازی اضافه واریزها اقدام کردند و احتمالا کارگزاری‌ها تا فردا اضافه واریزها برای خرید ETF را آزاد می کنند.

معمارنژاد درباره زمان عرضه دو صندوق دیگر ادامه داد: دومین صندوق واسطه گری مالی در تیرماه و صندوق واسطه گری مالی سوم در مرداد ماه عرضه خواهد شد. 

وی همچنین درباره سهم بانک‌ها از واحدهای مسکونی لوکس و واحدهای تجاری و عرضه این واحدها در قالب واگذاری اموال مازاد اظهار داشت: با راه اندازی سامانه اموال مازاد بانک ها (فام بانک) حدود 18 مال مازاد صنعتی، تجاری، کشاورزی، مسکونی و ... ثبت شده که برداشت من این است که املاک لوکس قطعا به بانک‌ها تعلق ندارد.

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی ادامه داد: در این سامانه تمام اطلاعات اموال مازاد موجود است و مردم می‌توانند اخرین اطلاعات را مشاهده کنند و در جریان جزئیات اموال قرار بگیرند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل