کد خبر: ۶۹۹۴۶ - تاریخ خبر: ۱۷:۸ - ۱۳۹۹/۳/۲۶

درآمد پتروشیمی به ۳۴ میلیارد دلار می‌رسد
تا پنج سال دیگر

درآمد پتروشیمی به ۳۴ میلیارد دلار می‌رسد

مدیرعامل صنایع ملی پتروشیمی گفت: بر اساس برنامه‌ها در جهش سوم یعنی تا سال ۱۴۰۴، معادل ۲۷ طرح به پروژه‌ها اضافه می‌شود و ظرفیت تولید به ۱۳۰ میلیون تن افزایش می‌یابد و از این طریق نیز درآمد صنعت پتروشیمی به ۳۴ میلیارد دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،بهزاد محمدی امروز در نشست با اشاره به تاثیرات ویروس کرونا بر اقتصاد دنیا، اظهار کرد: براساس اعلام صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد جهانی در سال 2020 سه درصد کوچک می‌شود که کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با تاکید بر اینکه در کشور ما پتروشیمی نقش اصلی و رتبه اول را در تامین منابع ارزی دارد، تصریح کرد: سال گذشته قیمت محصولات کاهش یافته بود تا جایی که محصولات زنجیره بالادست بیشترین آسیب را دیدند به همین دلیل باید به سمت تکمیل و توسعه زنجیره تولید برویم.

مدیرعامل صنایع ملی پتروشیمی با بیان اینکه پتروشیمی در دوره گذار به سر می‌برد، گفت: ما باید از یک محصول یک خوراک به سمت یک خوراک و چند محصول حرکت کنیم تا صنعت توسعه یافته و تاب‌آور باشد و از برخی عدم قطعیت‌ها مصون شویم، لذا تلاش ما این است که توسعه هوشمندانه و جامع‌نگرانه داشته باشیم و برای تحقق این موضوع باید توسعه صنعت در دستور کار قرار گرفته و نقش سکانداری تغییر کند.

وی افزود: در حال حاضر خروجی مناسبی در بخش صادرات داریم، درباره بحث بازار داخل محصولات پتروشیمی نیز تامین بازار داخل به شکل پایدار انجام می‌شود البته در ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد نوسانات ناشی از کرونا داشتیم اما اکنون براساس آخرین آمار مربوط به اردیبهشت سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11 درصد افزایش معاملات در بورس کالا داشتیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل