کد خبر: ۶۹۸۹۱ - تاریخ خبر: ۱۵:۹ - ۱۳۹۹/۳/۲۴

نشست کمیته مشترک فنی اوپک پلاس جنبه مشاوره‌ای دارد

نشست کمیته مشترک فنی اوپک پلاس جنبه مشاوره‌ای دارد

برخی منابع اعلام کردند که نشست هفته آینده کارشناسان کشورهای عضو و غیرعضو اوپک جنبه مشاوره‌ای دارد و الزام‌آور نیست.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،پنج منبع سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش، موسوم به «اوپک پلاس» اعلام کردند که نشست کمیته مشترک فنی (JTC) که ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰ (۲۹ خرداماه) برگزار می‌شود کاهش تولید تاریخی اوپک پلاس را بررسی و پیشنهاد خود را برای تمدید کاهش تولید کنونی اعلام می‌کند.

اوپک، روسیه و متحدانشان روز شنبه (۱۷ خردادماه) توافق کردند که کاهش تولید تاریخی نفت را تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند. با اجرای این توافق، حدود ۱۰ درصد از عرضه جهانی نفت کاهش یافت و سبب دو برابر شدن قیمت نفت خام در مدت دو ماه شد.

بر اساس بیانیه این نشست، به‌منظور رعایت اجرای صحیح، به‌موقع و عادلانه موارد یادشده، از کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) خواسته شد با رصد دقیق شرایط عمومی بازار انرژی و عوامل مرتبط با آن، مقدار تولید نفت و سطح پیروی از توافقنامه همکاری را به کمک کمیته مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) و دبیرخانه اوپک بررسی کند. بر این اساس مقرر شد کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) تا ماه دسامبر ماهانه نشست‌هایی برگزار کند و تاریخ نشست بعدی آنها ۱۸ ژوئن ۲۰۲۰ (۲۹ خردادماه) خواهد بود.

با وجود افزایش تعداد برگزاری نشست‌های کارشناسی اوپک پلاس، این کمیته‌ها همچنان جنبه مشاوره‌ای دارند و توصیه‌های خود را به ائتلاف اوپک پلاس اعلام می‌کنند و تصمیم‌های آنها در زمینه تمدید کاهش تولید الزام‌آور نیست.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل