کد خبر: ۶۹۷۲۶ - تاریخ خبر: ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۳/۱۴

چین مجتمع پتروشیمی ۲۰ میلیارد دلاری می‌سازد

چین مجتمع پتروشیمی ۲۰ میلیارد دلاری می‌سازد

منابع آگاه اعلام کردند که دولت چین برنامه خود را برای احداث یک پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی عظیم به ارزش ۲۰ میلیارد دلار در استان شاندونگ احیا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،منابع آگاه روز سه شنبه اعلام کردند که دولت چین برنامه خود را برای احداث یک پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی عظیم به ارزش 20 میلیارد دلار در استان شاندونگ، خانه پالایشگاه‌های مستقل این کشور، احیا کرده است.

احداث این مجتمع پتروشیمی سالهاست که در مرحله برنامه ریزی متوقف بوده است، اما اکنون به نظر می‌رسد که چین، وارد کننده برتر نفت جهان، به دنبال سرمایه گذاری در زیرساخت‌های نفتی است تا بتواند اقتصاد آسیب دیده خود را در پی شیوع کرونا دوباره احیا کند.

به گفته این منابع، کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین روز دوشنبه پروژه پتروشیمی شاندونگ یولونگ را تصویب کرد.

تحلیلگران پیش بینی کرده‌‌اند که مگا پروژه مجتمع پتروشیمی استان شاندونگ در اواخر سال 2024 به بهره برداری برسد.

پتروشیمی شاندونگ یولونگ یک پالایشگاه نفت با ظرفیت فرآوری 400 هزار بشکه در روز و یک کارخانه اتیلن که 3 میلیون تن در سال تولید می‌کند. سرمایه گذاری در این پروژه 19. 7 میلیارد دلار (140 میلیارد یوان چین) خواهد بود.

برخی از پالایشگاه‌های مستقل در شاندونگ پس از آغاز فعالیت پالایشگاه‌های عظیمی در سال گذشته از جمله پتروشیمی هنگلی و پتروشیمی ژجیانگ، در ماه‌های اخیر با مشکل مواجه شده اند.

بر اساس این گزارش، پروژه پتروشیمی شاندونگ یولونگ، اگرچه با کاهش واردات به صنعت پتروشیمی چین کمک می‌کند، اما می‌تواند موجب افزایش فرآورده‌های نفتی بیش از نیاز در این کشور شود.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل