کد خبر: ۶۹۶۲۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۳ - ۱۳۹۹/۳/۹

حمایت دوباره رئیس جمهور از بورس و تاکید بر عرضه سهام

حمایت دوباره رئیس جمهور از بورس و تاکید بر عرضه سهام

رییس جمهور برای چندمین بار طی ماه‌های گذشته حمایت خود از بازار سرمایه را اعلام و بر لزوم تقویت آن تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود شورای عالی بورس به این موضوع توجه داشته و بازار سرمایه را تقویت کند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، حسن روحانی در جلسه هیأت دولت بار دیگر از بورس حمایت کرد و با اعلام برنامه عرضه 30 هزار میلیارد تومان اوراق گفت: به جز بخش مالیات و درآمدهای این محل، فروش سهام نیز فعال خواهد بود و تمام بخش‌های دولتی باید اقدام به عرضه سهام کنند تا بورس تقویت شود.

رئیس جمهور با اشاره به این که بورس برای تقویت به خون جدید نیاز دارد و عرضه سهام به ویژه سهام شناسنامه‌دار و سودآور می‌تواند بورس را به خوبی تقویت کند، ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی از مردم با بورس آشنا شده و وارد شده اند. انتظار می رود شورای عالی بورس به این امید مردم توجه داشته و آن را تقویت کند. چرا که بازار سرمایه مهم بوده و باید به درستی مدیریت و مراقبت شود.

وی با بیان اینکه بخشی از تأمین بودجه و نیازمندی‌های دولت از طریق فروش سهام است، افزود: اگر اجرای بودجه به این اقدام نیاز نداشت هم باز توسعه بورس و فروش سهام از اصول اساسی اقتصادی دولت بشمار می‌رفت؛ چون می‌خواهیم اقتصاد را به مردم واگذار کنیم که بخشی از آن با فروش سهام و بخشی دیگر از طریق اوراق قرضه انجام خواهد شد.

روحانی ادامه داد: تصمیم این است 30 هزار میلیارد تومان از اوراقی که در خرداد منتشر می‌شود به بخش عمرانی اختصاص یابد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل