کد خبر: ۶۹۵۱۵ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۸ - ۱۳۹۹/۳/۲

 تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن

تورم کشورهای اروپایی در حال صفر شدن

توسط نرخ تورم در سطح منطقه یورو و اتحادیه اروپا کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،متوسط نرخ تورم در 19 کشور عضو منطقه یورو در 12ماه منتهی به آوریل با 0.4 درصد کاهش نسبت به رقم مشابه منتهی به ماه قبل به 0.3 درصد رسید که 1.4 درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره مشابه سال قبل محسوب می شود. همچنین متوسط نرخ تورم در 12 ماه منتهی به آوریل در 27 کشور عضو اتحادیه اروپا 0.7 درصد اندازه‌گیری شده که 0.5 درصد کمتر از رقم ثبت شده ماه قبل بوده است. این تورم هم چنین 1.2 درصد کمتر از تورم ثبت شده در دوره زمانی مشابه سال قبل است.

در ماه آوریل، بخش الکل و تنباکو با تورم 0.67 درصدی پیشتاز گروه‌های مختلف بوده است و خدمات با 0.52 درصد در رده بعدی قرار دارد. از سوی دیگر انرژی با تورم صفر درصدی بیشترین تاثیر را در کاهش تورم ماه آوریل داشته است. تورم کالاهای صنعتی نیز طی این مدت 0.09 درصد بوده است.

بانک مرکزی اروپا برای پیشبرد اهداف خود دستیابی به تورم دو درصدی را هدفگذاری کرده و باقی ماندن تورم در چنین سطحی کار کریستین لاگارد، رئیس جدید این بانک را دشوار خواهد ساخت. قرار است بانک مرکزی اروپا در هر ماه 20 میلیارد یورو اوراق قرضه دولتی را خریداری کند تا راه را برای تقویت رشد اقتصادی در سطح منطقه یورو هموار کند. این بسته فراتر از حد انتظار، احتمالا بانک‌های مرکزی ژاپن و آمریکا را نیز مجبور خواهد کرد که سیاست‌های مشابهی را در پیش گیرند.

در بین کشورهای عضو منطقه یورو، بالاترین تورم مربوط به جمهوری چک با 3.2 درصد بوده است و پس از این کشور نیز لهستان با 2.9 درصد  و مجارستان با 2.5 درصد قرار دارند. از طرف دیگر کمترین تورم ثبت شده مربوط به  اسلوونی با منفی 1.3 درصد بوده است و پس از این کشور، قبرس با منفی 1.2 درصد و یونان و استونی با منفی 0.9 درصد قرار دارند.

در بین دیگر کشورهای اروپایی نیز نرخ تورم آلمان 0.8 درصد، فرانسه 0.4 درصد، اتریش 1.5 درصد، اسپانیا منفی 0.7  و هلند یک درصد اندازه‌گیری شده است.

در بین کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند نیز نرخ تورم انگلیس 0.8 درصد، سوییس منفی یک درصد و نروژ 0.6 درصد اندازه گیری شده است. 

منطقه یورو شامل 19 کشور بلژیک، آلمان، استونی، ایرلند، یونان، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، قبرس، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، اتریش، پرتغال، اسلوونی، اسلواکی و فنلاند است که از یورو به عنوان واحد پولی خود استفاده می‌کنند. اتحادیه اروپا نیز دارای 27 عضو است که شامل 19 کشور عضو منطقه یورو به علاوه بلغارستان، مجارستان، لهستان، دانمارک، سوئد، کرواسی، جمهوری چک و رومانی است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل