کد خبر: ۶۹۳۲۶ - تاریخ خبر: ۱۳:۸ - ۱۳۹۹/۲/۲۱

چین همه را غافلگیر کرد!

چین همه را غافلگیر کرد!

برخلاف پیش‌بینی های قبلی، ذخایر ارزی چین به میزان محسوسی افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، روند نزولی حجم ذخایر ارزی چین پس از سه ماه متوقف شد و آن طور که دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین اعلام کرده، میزان ذخایر ارزی این کشور با 86 میلیارد دلار افزایش نسبت به ماه قبل به سه تریلیون و 91 میلیارد دلار رسیده است.

چین بزرگ‌ترین دارنده ذخایر ارزی جهان است و به نظر می رسد بازگشایی تدریجی اقتصاد این کشور پس از پشت سر گذاشتن پیک کرونا به تقویت این ذخایر کمک کرده است.  طی ماه های اخیر چین به لطف اجرای سیاست های سخت گیرانه بر روی سرمایه از خروج منابع ارزی به خارج از این کشور تا حد زیادی جلوگیری کرده بود.

با این حال بسیاری از کارشناسان اقتصادی نگران اند که شیوع گسترده ویروس کرونا که تاکنون جان بیش از 3000 نفر را در چین گرفته است بر توانمندی دولت برای احیای رشد اقتصادی در شش ماهه نخست امسال اثر منفی بگذارد.

تا پایان آوریل چین دارای 106.67 میلیار دلار ذخایر طلا نیز بوده است که در مقایسه با ماه قبل 5.87 میلیارد دلار افزایش پیدا کرده است.

سخنگوی دفتر مدیریت ذخایر ارزی چین با اشاره به حفظ ثبات در محیط کلان اقتصادی چین با وجود افزایش نااطمینانی‌ها گفته است که دولت از طریق بهبود ساختارهای اقتصادی و تعادل‌بخشی به میزان عرضه و تقاضا در بازار ارز، به دنبال تداوم رشد نیرومند ذخایر ارزی خود در آینده است.

وی افزود: زیرساخت های اقتصاد چین بسیار نیرومند هستند و با تداوم اجرای اصلاحات مورد نیاز برای مقابله با ریسک‌ها و چالش‌های موجود، میزان ذخایر ارزی در سطح مطلوب باقی خواهد ماند.

کمیسیون توسعه و اصلاح ملی چین پیش بینی کرده است که در سه ماهه دوم سال جاری، فعالیت‌های اقتصادی در این کشور به سطح پیش از همه گیری کرونا بازگردد. در جریان یک کنفرانس خبری در پکن، مقامات این کمیسیون به خبرنگاران گفتند که در زمان مناسب، از سیاست گذاری های جدید تقویت رشد رونمایی خواهند کرد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل