کد خبر: ۶۹۲۲۰ - تاریخ خبر: ۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۲/۱۵

حذف چهار صفر از پول ملی اثری بر بازار ندارد / بررسی آزادسازی سهام عدالت در جلسه امروز شورای عالی بورس
دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران:

حذف چهار صفر از پول ملی اثری بر بازار ندارد / بررسی آزادسازی سهام عدالت در جلسه امروز شورای عالی بورس

دبیرکل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران با بی‌تاثیر بودن حذف چهار صفر از پول ملی بر بازار سرمایه گفت: باید در انتظار تصمیمات آتی دولت در راستای چنین تصمیمی باشیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،صبح امروز اخباری پیرامون حذف چهار صفر از پول ملی و تبدیل «ریال» به «تومان» از صحن علنی مجلس شورای اسلامی مخابره شد؛ سعید اسلامی بیدگلی، دبیر کل کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران  به بررسی تاثیر این موضوع بر روند بازار سرمایه پرداخت و گفت: این اتفاق اثر خاصی بر روند کنونی بازارسرمایه نخواهد داشت.

وی اظهار کرد: حذف صفر از پول ملی، تغییری در متغیرهای بنیادی اقتصاد ایجاد نخواهد کرد؛ در واقع باید منتظر باشیم تا اثرات این سیاست‌گذاری از جنبه سیاست‌گذاران به ویژه در زمینه تورم اقتصادی چه خواهد بود.

عضو شورای‌ عالی بورس در ادامه با اشاره به اینکه حذف صفر، به رند شدن اعداد در معاملات بازار سهام کمک شایانی خواهد داشت، گفت: چنین تصمیمی در مجموع عواقب منفی به دنبال ندارد، البته باید عنوان کرد که این تصمیم، سیاست گذاری های آتی و مصوبات دیگری نیز به دنبال دارد، به عبارت دقیق‌تر به دنبال وضع چنین مواردی، پیامدها و سیاست‌های بعدی در انتظار اقتصاد است.

بررسی جزئیاتِ تکمیلی نحوه معاملات و آزادسازی سهام عدالت

همچنین در حالی طبق فرمایشات مقام معظم رهبری آزادسازی سهام عدالت در دستور کار دولت قرار گرفت که رییس کل سازمان خصوصی‌سازی، بررسی جزئیات تکمیلی این موضوع و نحوه آزادسازی را منوط به مصوبات جلسه شورای عالی بورس دانست.

سعید اسلامی بیدگلی در این خصوص نیز بیان کرد: با اشاره به اینکه جلسه شورای عالی بورس امروز دوشنبه ۱۵اردیبهشت ماه برگزاری می شود، قرار است جزئیات تکمیلی از نحوه معاملات و آزادسازی سهام عدالت بررسی شده و به جمع بندی نهایی برسیم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل