کد خبر: ۶۵۵۲۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷

 هند ذخایر استراتژیک خود را با نفت ارزان عربستان و امارات پر می کند

هند ذخایر استراتژیک خود را با نفت ارزان عربستان و امارات پر می کند

وزارت نفت هند از وزارت دارایی خواسته حدود ۴۸ تا ۵۰ میلیارد روپیه (۶۷۳.۷ میلیون دلار) برای خرید نفت در ۸ تا ۹ نفتکش بسیار بزرگ در اختیار آن قرار دهد تا ذخایر استراتژیک خود را پر کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،هند قصد دارد از قیمت پایین نفت عربستان و امارات برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفت خود استفاده کند.

قیمت جهانی نفت حدود 40 درصد به خاطر تاثیر شیوع ویروس کرونا بر تقاضای نفت پایین آمده است. عرضه جهانی نفت هم پس از عدم حمایت مسکو از کاهش بیشتر تولید نفت در اجلاس اوپک و متحدانش در وین افزایش یافته است.

عربستان سعودی و ابوظبی، دو تولیدکننده بزرگ اوپک اعلام کردند علی رغم قیمت پایین نفت تولید خود را افزایش میدهند. به این ترتیب، مصرف کنندگان فرصت دارند ذخایر خود را با این نفت ارزان پر کنند.

یکی از مقامات هندی آگاه گفت:« فرصت مناسبی برای ماست  تا قراردادهای خود را با شرکت نفت ابوظبی و آرامکو نهایی کرده و ذخایر استراتژیک خود را پر کنیم».

یک منبع دیگر در صنعت نفت هند گفت وزارت نفت این کشور از وزارت دارایی خواسته حدود 48 تا 50 میلیارد روپیه (673.7 میلیون دلار) برای خرید نفت در 8 تا 9 نفتکش بسیار بزرگ در اختیار آن قرار دهد تا ذخایر استراتژیک خود را پر کنند.

  شرکت ذخایر استراتژیک نفت هند و وزارت نفت و دارایی این کشور هنوز اظهار نظری نکرده‌اند و شرکت‌های نفت ادناک و آرامکو از پاسخگویی خودداری کردند.

هند سومین وارد کننده و مصرف کننده بزرگ نفت دنیاست که حدود 80 درصد نفت مورد نیاز خود را وارد می کند و در سه منطقه در جنوب این کشور ذخایر استراتژیک نفتی دارد تا 36.87 میلیون بشکه نفت معادل 5 میلیون تن برای مواقع کمبود عرضه ذخیره داشته باشد.

یک منبع دیگر نفتی گفت:« این زمان مناسبی برای پر کردن ذخایر استراتژیک قبل از افزایش قیمت است».

در حالی که هند به عنوان یک کشور مصرف کننده از قیمت پایین نفت بهره می برد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قصد دارد برای کمک به تولید کنندگان انرژی کشورش که از سقوط قیمت نفت ضربه خورده اند، از این ارزانی نفت استفاده کرده و ذخایر اضطراری نفت خود را پر کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل