کد خبر: ۶۵۲۲۶ - تاریخ خبر: ۱۲:۳ - ۱۳۹۸/۱۲/۱۳

استقبال از مبنا شدن روبل در تجارت با اتحادیه اوراسیا

استقبال از مبنا شدن روبل در تجارت با اتحادیه اوراسیا

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان با بیان اینکه هر اندازه از دلار فاصله بگیریم، تجارت ایران چابک‌تر خواهد شد، گفت: ما از اینکه روبل روسیه مبنای تجارت با اتحادیه اوراسیا باشد، استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، هرویک یاریجانیان درباره تجارت ایران با اتحادیه اوراسیا با بیان این مطلب افزود: هر اندازه از دلار آمریکا فاصله بگیریم، تجارت خارجی ایران چابک‌تر و چالاک‌تر خواهد شد و از اینکه روبل روسیه مبنای تجارت با اوراسیا باشد و همچنین نقل و انتقالات پول با استفاده از سیستم سوئیفت روسیه باشد، استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هنوز سیستم سوئیفت روسیه به طور رسمی فعالیت خود را آغاز نکرده و در حال بررسی برای اجرای آن هستند، افزود: همچنین هنوز در حال بحث و بررسی برای این هستند که روبل روسیه به عنوان واحد پول مبنا در اتحادیه اوراسیا قرار بگیرد. این موضوع هنوز در حد حرف است و ما شاهد اتفاق خاصی نیستیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: در تجارت خارجی هر اندازه بتوانیم از دلار فاصله بگیریم قطعا به نفع ما خواهد بود؛ هرچند این موضوع بسیار سخت است. رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان درباره افزایش صادرات به ارمنستان بعد از الحاق ایران به اتحادیه اوراسیا نیز گفت: با وجودی که ایران تا سه سال آینده عضو ناظر اتحادیه اوراسیا خواهد بود، اما از آبان ماه که موضوع برداشتن تعرفه‌ها اجرایی شد، برای اولین بار صادرات ایران به ارمنستان از مرز 400 میلیون دلار عبور کرد و رکورد شکست.

وی تصریح کرد که تا قبل از این همواره میزان صادرات ایران به ارمنستان کمتر از 300 میلیون دلار در سال بود و شرایط موجود بسیار متفاوت از گذشته است. عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در عین حال اظهار داشت: برای افزایش واردات از ارمنستان به ویژه واردات کالاهای استراتژیک با مشکلاتی روبه‌رو هستیم. وزارت صمت در حال حاضر ورود برخی اقلام که پیش تر ما آنها را از ارمنستان وارد می‌کردیم ممنوع کرده و همچنین محدودیت‌هایی برای همکاری‌های بانکی و نقل و انتقال ارز داریم که بر روند واردات ما از این کشور همسایه تاثیر منفی گذاشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل