کد خبر: ۶۴۷۰۱ - تاریخ خبر: ۱۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

معافیت نیمی از حقوق اولیای افراد معلول
در راستای توانمند سازی افراد معلول

معافیت نیمی از حقوق اولیای افراد معلول

نیمی از حقوق اولیای افراد دارای معلولیت شدید از مالیاف معاف شد

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سازمان امور مالیاتی کشور، آیین نامه اجرایی تصویب نامه هیات وزیران در زمینه آیین نامه اجرایی ماده ۲۵ قانون حمایت از حقوق معلولان را ابلاغ کرد.
 براساس این آیین نامه اجرایی، ۵۰ درصد حقوق، مزایا و دستمزد مشمول مالیات یکی از اولیای افراد دارای معلولیت شدید یا خیلی شدید اعم از اینکه در منزل یا مراکز نگهداری یا بیمارستان نگهداری شوند، مطابق این آیین نامه از پرداخت مالیات معاف است.
سازمان امور مالیاتی موظف است پس از تعیین نوع و شدت معلولیت افراد دارای معلولیت، به درخواست یکی از اولیا و حسب بررسیهای صورت گرفته و تایید مراتب، گواهینامهای صادر و شدت معلولیت، مشخصات کارفرما و محل اشتغال و مسئولیت پرداخت هزینههای مترتب بر فرد دارای معلولیت توسط یکی از اولیا را تایید کند.
کارفرما نیز مکلف است پس از صدور گواهینامه موضوع ماده (۳) این آیین نامه در زمان پرداخت حقوق، مزایا و دستمزد، با ضمیمه کردن اسناد مربوط به فهرست حقوق پرداختی، معافیت مذکور را بر اساس مقررات، در درآمد مشمول مالیات حقوق مشمولین این آیین نامه، اعمال کند.
کارفرمایان اشخاص ذینفع میتوانند بر اساس درخواست کارکنان، پس از هماهنگی با اداره امور مالیاتی مربوط نسبت به جبران اضافه پرداختی مالیات هر سال برای هریک از حقوق بگیران خود بر اساس فهرست مالیات حقوق ماههای بعد تا پایان همان سال اقدام کنند.


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل