کد خبر: ۶۴۶۹۰ - تاریخ خبر: ۱۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۲۲

صدور و تمدید ۱۴۴ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک

صدور و تمدید ۱۴۴ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از صدور ۲۴ ضمانت نامه و تمدید ۱۲۰ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک از ابتدای امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از صدور ۲۴ ضمانت نامه و تمدید ۱۲۰ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک از ابتدای امسال  (در مجموع ۱۴۴ ضمانت نامه) خبر داد.

«محمدحسین مقیسه»  افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال (صدور ۸۹ فقره ضمانت نامه و تمدید ۱۶۱ فقره ضمانت نامه) افت نشان می دهد.

وی دلایل این افت را مشکلات اقتصادی، فضای حاکم بر اقتصاد کشور، سختگیری بانک‌ها در ارائه تسهیلات، کفایت سرمایه صندوق و غیره عنوان کرد.

مقیسه خاطرنشان کرد: در شرایط نرمال اقتصادی، صندوق‌ها به طور معمول پنج برابر میزان سرمایه‌شان ضمانت‌نامه صادر می‌کنند، اما این صندوق از ۶ برابر هم گذشته است.

وی از افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه صندوق در بهمن ماه خبر داد و گفت: به این ترتیب، اکنون مجموع سرمایه صندوق به ۲۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

این مقام مسوول یادآور شد: از ابتدای کار صندوق در سال ۸۳ تاکنون، تعداد هزار و ۹۵۴ فقره ضمانت نامه سرمایه گذاری برای صنایع کوچک به ارزش هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان صادر شده است.

براساس این گزارش، بیست و چهارم آذر ۱۳۸۳ قانون تاسیس «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک» زیر نظر وزارت صنایع و معادن وقت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ اساسنامه صندوق در سال ۱۳۸۴ مصوب هیات دولت شد و صندوق پس از آغاز به کار در سال ۱۳۸۵، نخستین ضمانت‌نامه خود را در سال ۱۳۸۶ صادر کرد.

سال گذشته در مجموع ۲۹۳ فقره ضمانت نامه به ارزش دو هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شد.

 


ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل