کد خبر: ۶۱۴۵۶ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۱/۷

بررسی مهم‌ترین مباحث حوزه نفت و پتروشیمی
در کمیسیون انرژی اتاق تهران انجام شد:

بررسی مهم‌ترین مباحث حوزه نفت و پتروشیمی

اعضای کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران، مهم‌ترین مباحث حوزه انرژی، نفت و پتروشیمی را در کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران بررسی کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، نمایندگان بخش‌ خصوصی در نشست سیزدهم کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران، مباحث مربوط به انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، برگزاری رویداد استارت‌آپی در صنعت نفت و ... را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

در ابتدای این نشست، رضا پدیدار، به تشریح برخی اخبار و اتفاق‌های حوزه نفت و انرژی در هفته‌های اخیر پرداخت و گفت: بر اساس آخرین آمار، میزان تولید نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در ماه ژانویه 2020 در مقایسه با دسامبر گذشته، کاهش یافت و به 29 میلیون و 550 هزار بشکه رسید که حدود 500 هزار بشکه نسبت به آخرین ماه میلادی در سال 2019 کاهش نشان می‌دهد.

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران از افزایش چشمگیر واردات نفت خام کره‌جنوبی از ایالات متحده آمریکا خبر داد و افزود: حجم واردات نفت خام کره‌جنوبی از آمریکا به 401 هزار بشکه در روز رسیده است. آمارها نشان می‌دهد میزان واردات نفت کره از آمریکا طی ژانویه 2020 در مقایسه با همین ماه در سال 2019 بیش از دو برابر افزایش یافته است.

در ادامه این نشست، فریبرز کریمایی، قائم‌مقام انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی، به موضوع نهاد رگولاتوری در صنایع پتروشیمی اشاره کرد و گفت: اطمینان از وجود یک نهاد مستقل رگولاتوری و قدرتمند در حوزه خدمات و کالاها می‌تواند زمینه مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری در این بازارها باشد.

در بخش دیگر این نشست، شهروز زرگریان، دبیرکل فدراسیون صنعت نفت ایران درباره برنامه‌های این تشکل برای برگزاری نخستین رویداد بین‌المللی Pitch&Match صنعت نفت ایران افزود: این رویداد زمینه مناسبی برای تزریق نوآوری و تکنولوژی استارت‌آپی بین‌المللی به شرکت‌های کوچک، متوسط و بزرگ داخلی در صنعت نفت است. در شرایط کنونی، جایگزین کردن تامین‌کنندگان سنتی با شرکت‌هایی که راهکارهایی با هزینه کمتر ارائه می‌کنند، سرعت عمل بالاتری دارند و همکاری بلندمدت و با تضمین بالاتر دارند، ضروری به نظر می‌رسد.

وی مدت زمان اجرای این طرح را 14 ماه عنوان کرد و گفت: با اجرای این طرح، شرکت‌های استارت‌آپی معتبر بین‌المللی که تمایل به همکاری با ایران دارند، شناسایی می‌شوند و با انتخاب و ارزیابی این شرکت‌ها، مقدمات ملاقات شرکت‌های داخلی صنعت نفت و استارت‌آپ‌های بین‌المللی در روز رویداد فراهم خواهد شد.

در این نشست همچنین، سید محمدجواد موسوی، عضو هیئت مدیره انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر، مجموع ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر در ایران را 355 واحد در حال احداث و 849 واحد در حال بهره‌برداری عنوان و تصریح کرد: در این تعداد واحد، سهم انرژی خورشیدی 43 درصد و سهم انرژی بادی نیز 36 درصد است.

وی به بعضی از دیدگاه‌های کارگروه بررسی و بهبود عملکرد سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) اشاره کرد و تهاتر نفت با نیروگاه‌های تجدیدپذیر به‌منظور توسعه ساخت داخل و ایجاد صندوق حمایت از انرژی پاک را جزو دیدگاه‌ها و راهکارهای مطرح‌شده دانست.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل