کد خبر: ۶۱۳۲۶ - تاریخ خبر: ۱۵:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۳۰

۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرونده قاچاق کالا تشکیل شد
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرونده قاچاق کالا تشکیل شد

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرد: ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پرونده قاچاق کالا تشکیل شده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،علی مویدی امروز در نشست دبیران کمیسیون های برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان ها با اشاره به اینکه نشست به منظور بررسی عملکرد ستاد و نگاهی به عملکرد آتی انجام می شود گفت: در دو سطح پیشگیری و مقابله ای کار خواهد شد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به همکاری 26 دستگاه عضو در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و افزود: در زمینه خروج کالاهای اساسی به خارج کشور اقدام کردیم و توانستیم در این زمینه دستاوردهایی داشته باشیم و خروج کالاهای اساسی از کشور امروز به کمترین میزان رسیده است.

مویدی ادامه داد: دستگاه قضایی و نیروی انتظامی و ستاد توانست بر روی برخورد با یقه سفیدها و سرباندها موفق عمل کند. در یکی از پرونده ها به لحاظ نفوذ فرد توانستیم آن را در زمینه خروج صدها میلیون لیتر سوخت قاچاق مدیریت کنیم و در روزهای گذشته رای صادر شده است.

وی ادامه داد: در سال جاری 86 هزار پرونده تشکیل شده که 8 درصد رشد نشان می‌دهد. با این حال، افزایش پرونده ها خوشحال کننده نیست ولی ارزش این پرونده ها 9 هزار و 500 میلیارد تومان است.

مویدی تاکید کرد: زمان دادرسی پرونده ها نیز نسبت به گذشته 50 درصد کاهش یافته و برخورد با پدیده جدید شوتی نیز با همکاری استان ها پیگیری خواهیم داشت.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصریح کرد: دغدغه ما این است که بستر قاچاق سازی به حداقل ممکن برسد. در بخش رونق تولید نیز در حوزه پوشاک بیش از 30 درصد تولید رونق پیدا کرده و گرایش به قاچاق در این بخش کاهش یافته است‌.

وی در خصوص موضوع قاچاق سوخت بیان داشت: از سال های گذشته فرایندی تعریف شده تا از زمان تولید تا مصرف سوخت پیگیری شود و بسترهای قاچاق را نیز بشناسیم. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارداشت: یکی از گام های مقابله با قاچاق سوخت، نرخ آن بود که اخیرا اتفاق افتاد و روزانه 20 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.

مویدی خاطرنشان کرد: مجموعا از 18 ماه گذشته تاکنون بیش از 9 میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی داشتیم که بیش از 90 درصد آن گازوییل بوده است. وی تصریح کرد: ارزش کالاهای مکشوفه در اختیار ستاد 9 هزار و 500 میلیارد تومان است که نسبت به گذشته رشد نشان می دهد.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برای اولین بار پلیس امنیت اقتصادی در 13 نبادی ورودی کشور مستقر شده و میزان امنیت افزایش یافته است. وی در خصوص موضوع قاچاق سوخت بیان داشت: از سال های گذشته فرایندی تعریف شده تا از زمان تولید تا مصرف سوخت پیگیری شود و بسترهای قاچاق را نیز بشناسیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهارداشت: یکی از گام های مقابله با قاچاق سوخت، نرخ آن بود که اخیرا اتفاق افتاد و روزانه 20 میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد. مویدی خاطرنشان کرد: مجموعا از 18 ماه گذشته تاکنون بیش از 9 میلیارد لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی داشتیم که بیش از 90 درصد آن گازوییل بوده است.

وی تصریح کرد: ارزش کالاهای مکشوفه در اختیار ستاد 9 هزار و 500 میلیارد تومان است که نسبت به گذشته رشد نشان می دهد. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: برای اولین بار پلیس امنیت اقتصادی در 13 مبادی ورودی کشور مستقر شده و میزان امنیت افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: پلیس امنیت اقتصادی آموزش دیده و تخصص تجاری دارند و به منظور همکاری در مبادی ورودی گمرکات قرار گرفته اند و مانعی در عرصه تجارت تلقی نمی شود. رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: در بخش سوخت هنوز هم باندهایی در کنار مرز هستند ولی تمهیداتی به عمل آمده تا قاچاق سوخت در استان سیستان و بلوچستان کاهش یابد و همکاری با استانداری در این زمینه صورت خواهد گرفت‌.

مویدی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر در تولید دخانیات در کشور اتفاق جدیدی افتاده و بیش از 90 درصد مصرف داخلی در کشور تولید می شود. شناسه دار کردن دخانیات و رهگیری تا سطح عرضه نیز دنبال می شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل