کد خبر: ۶۱۳۰۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹

تمهیدات جدید برای توسعه روابط تجاری با روسیه
عضو اتاق بازرگانی تهران خبر داد:

تمهیدات جدید برای توسعه روابط تجاری با روسیه

نایب رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع تبدیلی اتاق بازرگانی تهران معتقد است در صورتی که تمهیدات و توافقات جدید برای توسعه روابط تجاری میان دو کشور اجرایی شود، می‌توان به گسترش واردات و صادرات در این حوزه امیدوار بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،محمدرضا فرشچیان اظهار کرد: آنچه در چارچوب توافقات ورود ایران به اتحادیه اوراسیا انجام شده و مذاکرات جانبی درباره آن نیز ادامه یافته است، می‌تواند فرصتی جدید برای اقتصاد کشور به وجود آورد و فعالان اقتصادی و تجار نیز امیدوارند با شکل‌گیری مقدمات لازم، این توافقات در عمل اجرایی شده و نتایج آن برای اقتصاد ایران محسوس باشد.

وی در پاسخ به این سوال که چه میزان از این توافقات به کاهش محدودیت‌های بانکی و نقل و انتقالات پول مربوط است، تصریح کرد: مذاکرات صورت گرفته بسیاری از حوزه‌ها را در بر می‌گیرد و در این بین کاهش محدودیت‌های بانکی نیز یکی از اصلی‌ترین این مسائل است. نه بازار ما برای روسیه و نه بازار آنها برای کالاهای ایران ناآشنا نیست و برای توسعه روابط اقتصادی باید به کاهش محدودیت‌ها فکر کرد.

عضو اتاق بازرگانی تهران درباره ظرفیت‌های صادراتی روسیه به ایران گفت: روس‌ها در شرایط فعلی می‌توانند در حوزه واردات نهاده‌های دام و طیور به ما کمک کنند و با توجه همکاری‌هایی که در سال‌های گذشته وجود داشته، با کنار زدن محدودیت‌ها می‌توان به توسعه این مشارکت امید داشت.

فرشچیان ادامه داد: در حوزه صادرات نیز محصولات کشاورزی ما بازار خوبی در روسیه دارند. ما از سال‌ها قبل در این بازار فعال هستیم و روسیه برای ما ناآشنا نیست و با توجه به نوع و کیفیت محصولات کشاورزی ایران، در صورت کم شدن محدودیت‌ها می‌توان به افزایش این حضور امیدوار بود.

به گفته وی، در حال حاضر تجار و فعالان اقتصادی در انتظار نهایی شدن اجرای این توافقات هستند تا تصویری دقیق‌تر از آینده تجاری دو کشور قابل ترسیم باشد.

 ایران از پنجم آبان امسال رسما به عضویت اتحادیه اقتصادی اوراسیا در آمد و در چارچوب آن از تخفیفات تعرفه‌ای در تجارت با اعضای این اتحادیه بهره‌مند شد.

روسیه به عنوان اصلی‌ترین عضو این اتحادیه در ماه‌های گذشته به عنوان یکی از اصلی‌ترین ظرفیت‌های صادراتی کالاهای ایران شناخته شده و فعالان اقتصادی ایران به دنبال گسترش حضور خود در این بازار هستند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل