کد خبر: ۶۱۲۸۲ - تاریخ خبر: ۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۸

توافق تجاری آمریکا و چین فشار بر اقتصاد جهانی را کاهش داد
صندوق بین‌المللی پول :

توافق تجاری آمریکا و چین فشار بر اقتصاد جهانی را کاهش داد

توافق تجاری جدیدی که بین آمریکا و چین امضا شد، باعث شده است تا از ابهامات پیش روی تجارت جهانی که رشد اقتصاد جهانی را کند کرده بود، کاسته شود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،کریستالسنا جورجیه‌وا، مدیر اجرایی ارشد صندوق بین‌المللی پول (آی‌ام‌اف)، اعلام کرد توافق تجاری جدیدی که بین آمریکا و چین امضا شد، باعث شده است تا از ابهامات پیش روی تجارت جهانی که رشد اقتصاد جهانی را کند کرده بود، کاسته شود.

جورجیه‌وا به میهمانان حاضر در مؤسسه اقتصاد بین‌الملل پترسون واشنگتن، که یک اتاق فکر آمریکایی است، گفت: ما با کاهش ابهامات تجاری روبرو شده‌ایم اما این ابهامات از بین نرفته‌اند. این آتش‌بس تجاری به معنای صلح تجاری نیست.

او اضافه کرد: آی‌ام‌اف در گزارش جدید سالانه چشم‌انداز اقتصادی جهان خود که روز دوشنبه منتشر خواهد شد، تخمین زده است که تنش‌های تجاری حدود 700 میلیارد دلار به اقتصاد جهان آسیب زده است که این معادل 0.8 درصد تولید ناخالص داخلی جهان است.

او ادامه داد: این تخمین‌ها تنها یک سوم کل تأثیر منفی تنش‌های تجاری را در بر گرفته است چرا که ارزیابی دقیق باقی تأثیراتی که این تنش‌ها به واسطه ایجاد ابهاماتی در فضای تجارت بین‌الملل بر سرمایه‌گذاران می‌گذارند، دشوار است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل