کد خبر: ۶۱۲۵۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۷

افزایش ۴۸ درصدی ارزش صادرات به اوراسیا
رییس سازمان توسعه تجارت مطرح کرد:

افزایش ۴۸ درصدی ارزش صادرات به اوراسیا

رییس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: ارزش صادرات به اوراسیا در ۹ ماهه امسال ۶۵۶ میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴۸ درصد از نظر ارزشی و ۹۴ درصد از نظر وزنی افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حمید زادبوم درباره وضعیت تجارت با کشورهای اوراسیا گفت: این توافقنامه از 5 آبان اجرایی شده و از آنجا که در حال حاضر آمار تجارت 9 ماهه کشور موجود است، تحلیل تجارت برای یک ماه و نیم تحلیل منصفانه‌ای نیست.

وی تصریح کرد: نمی‌توانیم بگوئیم یک موافقت‌نامه امضا کرده‌ایم و در یک ماه می‌خواهیم نتیجه آن را ببینیم؛ اصولا زیر یک سال نمی‌توان تحلیل تجاری مناسبی کرد.

رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به آمار تجاری اظهار کرد: ارزش صادرات به اوراسیا در 9 ماهه امسال  656 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 48 درصد از نظر ارزشی و 94 درصد از نظر وزنی افزایش داشته است.

زادبوم با بیان اینکه ادعا ندارم این رشد حتما حاصل موافقت‌نامه اوراسیا بوده است، افزود: البته که این موضوع بی‌اثر هم نبوده است. رشد صادرات به اوراسیا نسبت به منطقه‌های دیگر مانند شورای همکاری خلیج فارس، آسه‌آن و اتحادیه اروپا بسیار بیشتر بوده، به صورتی که بیشترین درصد رشد صادرات از نظر ارزشی مربوط به اوراسیا می‌شود.

معاون وزیر صنعت، همکاری کشورهای اوراسیا با ایران را مناسب ارزیابی کرد و گفت: بهترین روابط را با کشورهای طرف موافقت‌نامه به خصوص ارمنستان داریم؛ در عین حال از طرف روس که نقش عمده‌ای در اوراسیا دارد درخواست کرده‌ایم در زمینه های بانکی و مالی به روند تجارت کمک کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل