کد خبر: ۶۰۹۶۸ - تاریخ خبر: ۱۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱

 ترامپ برای امضای توافق با چین تاریخ تعیین کرد

ترامپ برای امضای توافق با چین تاریخ تعیین کرد

رییس جمهور آمریکا اعلام کرد توافق تجاری با چین را ۱۵ ژانویه امضا خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،انتظار می‌رود این پیمان که به عنوان فاز اول توافق تجاری شناخته می‌شود تنشهای تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان را کاهش دهد.

دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا اعلام کرد این پیمان در واشنگتن و با حضور مقامات عالی رتبه چین امضا خواهد شد.

ترامپ اخیرا با اشاره به پیشرفت مذاکرات تجاری با چین، افزایش برنامه ریزی شده تعرفه‌ها روی واردات کالاهای چینی را لغو کرد.

متن سند این توافق علنا منتشر نشده اما دو طرف اوایل دسامبر اعلام کردند چین قول داده است خرید محصولات کشاورزی آمریکایی را افزایش دهد و حمایت از مالکیت معنوی را تقویت کند در حالی که آمریکا شماری از تعرفه‌های وارداتی روی کالاهای چینی را کاهش خواهد داد.

ترامپ پیش از این گفته بود خواهان یک توافق جامع با چین است که با شی جین پینگ، رییس جمهور چین امضا خواهد کرد.

با این حال همچنان شماری از مسائل عمده مانند کمکهای مالی چین به برخی از شرکتها حل نشده و به مذاکرات بیشتر نیاز دارد. ترامپ در توییت خود یک توافق فاز اول جامع اشاره کرد و گفت: "من فاز اول توافق تجاری بسیار بزرگ و جامع را در 15 ژانویه امضا خواهم کرد. این مراسم در کاخ سفید برگزار می‌شود و نمایندگان رده بالا حاضر خواهند بود. من بعدا به پکن خواهم رفت و در آنجا مذاکرات درباره فاز دوم توافق تجاری آغاز خواهد شد".

بر اساس گزارش شبکه خبری بی بی سی، از زمان آغاز جنگ تجاری، دو طرف تعرفه واردات روی صدها میلیارد دلار کالا را بالا برده و بازارها را ملتهب کرده و به رشد اقتصاد جهانی صدمه زده‌اند.

در آمریکا این مناقشه به کشاورزان که حامیان مهم ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری بوده و برای انتخابات سال 2020 پایگاه مهمی به شمار می روند آسیب زده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل