کد خبر: ۵۵۹۸۷ - تاریخ خبر: ۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۷/۲۴

کار سخت چین برای حفظ رکورد رشد اقتصادی

کار سخت چین برای حفظ رکورد رشد اقتصادی

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی چین در سال آینده به زیر ۶ درصد برسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود پیش‌بینی کرد که نرخ رشد اقتصادی چین در سال جاری به 6.1 درصد و در سال 2020 به 5.8 درصد برسد. پس از سال‌ها رشد بالای 6 درصداین نخستین بار در طول سه دهه اخیر خواهد بود که اقتصاد چین رشد کمتر از 6 درصد را تجربه خواهد کرد. سال گذشته رشد اقتصادی چین 6.5 درصد اندازه گیری شده بود.

جنگ تجاری با آمریکا، کماکان اصلی ترین دلیل کاهش رشد اقتصادی چین معرفی شده است. گیتا گوپیناث، کارشناس ارشد مسائل اقتصادی در صندوق بین المللی پول با اشاره به افزایش سریع ریسک‌های موجود بر سر راه اقتصاد جهانی گفت که موانع تجاری به تنش های ژئوپلتیکی دامن زده‌اند و ریسک خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا نیز ممکن است اختلالاتی در زنجیره تامین جهانی به وجود بیاورد.

طبق ارزیابی صندوق بین المللی پول، خسارات چین از جنگ تجاری بیشتر از آمریکا خواهد بود چرا که رشد اقتصادی چین در کوتاه مدت تا 2 درصد و در بلندمدت تا یک درصد در نتیجه جنگ تجاری کاهش خواهد یافت در حالی که این رقم برای آمریکا هم در کوتاه مدت و هم در بلندمدت 0.6 درصد اندازه‌گیری شده است.

کاهش رشد اقتصادی در نتیجه جنگ تجاری در منطقه شرق آسیا تنها محدود به چین نخواهد بود و رشد اقتصادی برخی دیگر از اقتصادهای بزرگ نظیر هنگ کنگ، کره جنوبی، استرالیا و ژاپن نیز تحت تاثیر اختلافات دو اقتصاد نخست جهان قرار خواهد گرفت.

صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصادی ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و سنگاپور را برای سال جاری میلادی و سال آینده به ترتیب معادل: 1.3 درصد، 1.3 درصد، 0.9 درصد، 0.5 درصد، 1.7 درصد، 2.3 درصد و 0.5 درصد و یک درصد پیش‌بینی کرده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل