کد خبر: ۵۵۹۶۳ - تاریخ خبر: ۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۷/۲۳

کارت‌های بازرگانی بزودی رتبه بندی می شوند
رییس سازمان توسعه تجارت:

کارت‌های بازرگانی بزودی رتبه بندی می شوند

رییس سازمان توسعه تجارت از رتبه‌بندی کارت های بازرگانی در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حمیدرضا زادبوم صبح امروز (سه شنبه) در نشست صبحانه کاری با رییس و اعضای هیات رییسه اتاق بازرگانی ایران، گفت: ثبت سفارش برای کارت‌های بازرگانی صادر شده سال‌های ٩٧ و ٩٨ واحدهای تولیدی آزاد است و برای تجار نیز درصدد هستیم تا آزاد شود.

وی از طرحی برای رتبه بندی کارت های بازرگانی خبر داد و افزود: با همکاری اتاق بازرگانی ایران و مرکز رتبه بندی آن در حال رتبه بندی کارت های بازرگانی هستیم و بعد از رتبه بندی می توانیم موارد استثنا شده را راحت‌تر اعمال کنیم.

زادبوم درباره برخی مشکلات در نرخ گذاری های گمرک، اظهار داشت: سازمان توسعه تجارت عضو موثر کمیته نرخ گذاری است و می توانیم مسائل شما را پیگیری کنیم. رییس سازمان توسعه تجارت مذاکرات تعرفه ترجیحی با کشورهای مختلف را سخت توصیف کرد و گفت: درباره اتحادیه اوراسیا از پنجم آبان تعرفه ٨٦٢ قلم را برمی داریم و تا ٦ ماه نمی توانیم آن را تغییر دهیم. اما بعد از یک سال مذاکرات برای تجارت آزاد با این ٥ کشور که مهم ترین آنها روسیه است، آغاز می شود و ٨۰ تا ٨٥ درصد کالاها بدون تعرفه خواهند شد.

وی ادامه داد: باید از نظرات فعالان بخش خصوصی استفاده کنیم زیرا تنها می توانیم برای ١٥ تا ٢۰ درصد کالاها تعرفه بگذاریم.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل