کد خبر: ۵۵۸۱۴ - تاریخ خبر: ۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۷/۱۴

قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت

قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت

سبد نفتی اوپک با ۷۶ سنت کاهش به ۵۷.۹۶ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سازمان کشورهای تولیدکننده و صادرکننده نفت خام اوپک، در آخرین به‌روز رسانی سایت خود اعلام کرد، هر بشکه سبد نفتی این سازمان پنج‌شنبه 11 مهر با 76 سنت کاهش 57.96 دلار در هر بشکه فروخته شد.

سبد نفتی اوپک روز چهارشنبه 10 مهر، 58.72 دلار در هر بشکه معامله شده بود.

از دلایل این  کاهش قیمت، وجود نشانه‌هایی از کاهش رشد اقتصادی در جهان بود که سبب می‌شود، تقاضا برای نفت خام کاهش یابد. بنابراین قیمت در بازارهای جهانی نیز با افت مواجه شود.

آنچه به احساس کاهش رشد اقتصادی جهان بیشتر دامن زد، انتشار آمارهای ضعیف از تولید و اشتغال آمریکا در روز چهارشنبه بود که این احساس را تقویت کرده، روی رشد اقتصاد جهانی تأثیر منفی بیشتری خواهد داشت.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه آخرین روز کاری بازارهای جهانی حدود یک درصد افزایش یافت زیرا نگرانی‌های بازارهای مالی در مورد اینکه رکود اقتصادی می‌تواند تقاضا برای نفت را کاهش دهد، با انتشار گزارش مشاغل آمریکا تاحدی از بین رفت.

با این حال، طی هفته گذشته ارزش نفت خام بیش از 5 درصد کاهش یافت که دومین هفته متوالی کاهشی به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت برنت با 66 سنت افزایش 58.37 دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام امریکا با 36 سنت افزایش 52.81 دلار معامله شد.

نفت برنت طی هفته گذشته 5.7 درصد و نفت خام امریکا 5.5 درصد از ارزش خود را از دست داد. این کاهش برای هر دو نوع نفت بیشترین کاهش هفتگی از ماه جولای به شمار می‌رود.

بیشترین قیمتی که تاکنون برای سبد نفتی اوپک ثبت شده برابر با 74.04 دلار است که در 25 آوریل 2019 رقم خورد. این نوع نفت سال 2019 را با قیمت 52.14 دلار در هر بشکه آغاز کرد که کمترین قیمت آن از ابتدای امسال به شمار می‌رود.

متوسط قیمت نفت اوپک در هفته منتهی به 4 اکتبر یعنی 12 مهر ماه 59.36 دلار بوده است.

نفت اوپک سال 2018 به طور متوسط 69.78 دلار در هر بشکه فروخته شده بود. این نوع نفت تاکنون در سال جاری میلادی به طور متوسط 64.30 دلار در هر بشکه معامله شده است.

سبد نفتی اوپک متشکل از نفت سنگین ایران، نفت سبک عربستان، نفت سبک بصره عراق، نفت صحرای الجزایر، نفت اورینت اکوادور، نفت صادراتی کویت، سیدر لیبی، بونی لایت نیجریه، نفت موربان امارات، مارین قطر، مِرِی ونزوئلا، گیراسول آنگولا، رابی لایت گابن، نفت دجنو کنگو و نفت زفیرو گینه است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل