کد خبر: ۵۴۱۶۱ - تاریخ خبر: ۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۵/۶

 افزایش رشد اقتصادی کانادا

افزایش رشد اقتصادی کانادا

صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی کانادا افزایش یابد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،هر چند که رشد اقتصادی در بسیاری از کشورهای توسعه یافته جهان کاهش خواهد یافت، اما در کانادا این رشد نه تنها کاهش نخواهد یافت که تقویت نیز خواهد شد. صندوق بین المللی پول در گزارش خود از کانادا پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سال جاری معادل 1.5 درصد و در سال‌آینده 1.9 درصد باشد.

برخلاف کانادا، رشد اقتصادی آمریکا کاهش خواهد یافت و از 2.9 درصد در سال 2018 به 2.6 درصد در سال 2019 خواهد رسید.

اقتصاد کانادا در سه ماهه پایانی سال 2018 ضعیف‌ترین رشد خود در طول 2.5 سال اخیر را تجربه کرده بود. طبق اعلام مرکز آمار کانادا، رشد اقتصادی این کشور در سه ماهه پایانی سال 2018 تنها معادل 0.4 درصد بوده است اما پس از پایان سال 2018 رشد اقتصادی این کشور تقویت شده است.

افزایش مخارج خانوارها و سرمایه گذاری‌های ثابت مهم ترین عامل محرک رشد اقتصادی کانادا بوده است. متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی 961 تا 2019 معادل 0.78 درصد بوده است که بالاترین رشد مربوط به سه ماهه پایانی سال 1963 با 3.1 درصد و کمترین رشد فصلی مربوط به سه ماهه نخست سال 2009 با منفی 2.3 درصد بوده است.

صندوق بین‌المللی پول با اشاره به بازگشت نسبی ثبات به بازار مسکن در کانادا اعلام کرد قیمت خانه در شهرهای بزرگ این کشور نظیر ونکوور، تورنتو و همیلتون 2.5 دصرد کمتر از قیمت اوج آن‌ها در سال 2018 است اما کماکان حباب مسکن در این کشور یک مشکل است.

این نهاد ضمن استقبال از برنامه‌های دولت برای تقویت زیرساخت‌ها، به کانادا توصیه کرده است که نوآوری های علمی و جذب نیروی کار ماهر را افزایش دهد. صندوق بین المللی پول با توجه به محدودیت منابع مالی از کانادا خواسته است تا نسبت به اولویت بندی پروژه های زیرساختی اقدام کند و تجارت داخلی بین ایالت‌های مختلف را تقویت کند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل