کد خبر: ۵۴۱۵۸ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۵/۶

صدور مجوز تخفیف ۱۵ درصدی فروش نفت در بورس
عضو کمیسیون انرژی مجلس پیشنهاد داد:

صدور مجوز تخفیف ۱۵ درصدی فروش نفت در بورس

عضو کمیسیون انرژی مجلس اعلام کرد: برای استقبال خریداران از فروش نفت در بورس مجلس آماده صدور مجوز تخفیف ۱۵ درصدی فروش این محصول است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، اسدالله قره خانی با اشاره به فعال شدن بورس نفت برای فروش این محصول در شرایط تحریم به فارس گفت: بورس نفت از جمله راهکارهایی است که تجارت با نفت ایران را برای سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی تسهیل می کند. یکی از مزیت های بورس نفت ایران امکان تسویه ریالی نفت خریداری شده است.

وی ادامه داد: تبدیل کردن ارز حاصل از فروش نفت به ریال برای جلوگیری از تحریم های بانکی، موضوعات حمل و نقل، بیمه و... همگی دارای هزینه هایی برای خریداران نفت از ایران است. طبق قانون مسئولین می‌توانند نفت را با تخفیف 5 درصد پایین‌تر از قیمت فوب خلیج فارس به فروش برسانند. اما چنانچه می بینیم از نفت ایران در بورس استقبالی نمی‌شود و فروش آن رو به کاهش است. باید در قیمت گذاری نفت تجدید نظر شود و تخفیف‌های مناسب‌تری به خریداران داده شود. مجلس این آمادگی را دارد که برای رونق یافتن بورس نفت و همچنین افزایش فروش آن، مجوز تخفیف 15 درصدی صادر کند.

قره خانی با اشاره به میزان فروش نفت ایران در ماه های اخیر گفت: با اعطای تخفیف‌های مناسب می توان فروش نفت ایران را افزایش داد. اعطای این تخفیف بهتر از آن است صرفا 400 یا 500 هزار بشکه نفت در روز به فروش برسد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل