کد خبر: ۵۲۸۲۰ - تاریخ خبر: ۱۳:۰ - ۱۳۹۸/۴/۱۷

سود سرمایه‌گذاران بورس ۲.۵ برابر شد
در بهار امسال؛

سود سرمایه‌گذاران بورس ۲.۵ برابر شد

سرمایه‌گذاران بورسی در بهار پارسال به طور متوسط ۱۳ درصد بازده کسب کردند که رقم در بهار امسال حدود ۲.۵ برابر شد و به ۳۲ درصد رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در آخرین روز کاری سال 1396 شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران در تراز 96 هزار و 290 قرار داشت که با ورود به سال 1397 و رشد قیمت ارز در کنار انتظارات تورمی، قیمت سهام در بازار سرمایه ایران نیز بالا رفت و در آخرین روز بهار سال 1397 نماگر اصلی بورس تهران توانست تا رقم 108 هزار و 872 واحدی رشد کند و رکورد جدیدی را به ثبت برساند.

با این حساب سرمایه‌گذاران بورسی در سه ماه بهار سال 1397 شاهد رشد شاخص کل به مقدار 12 هزار و 582 واحد بودند و به این ترتیب به طور متوسط بازده 13 درصد را کسب کردند.

اما در آخرین روز کاری سال گذشته شاخص کل بورس با رشد پر شتاب قیمت‌ها تا رقم 178 هزار و 659 واحدی رسیده بود و در ادامه در سال جاری نیز این شاخص توانست با سرعت بالایی رشد کند و برای اولین بار در تاریخ کانال 200 هزار واحدی را پشت سر بگذارد.

در آخرین روز کاری فصل بهار امسال نماگر اصلی بورس توانست تا 234 هزار و 879 واحد پیش رود که این رقم رکورد جدیدی به حساب می‌آید اما این رکورد نه به دلیل رشد تولید شرکت‌ها بلکه به دلیل ارزش جایگزینی دارایی‌ها بود.

در نتیجه در مدت سه ماه بهار امسال شاخص بازده نقدی و قیمتی بورس تهران 56 هزار و 220 واحد رشد کرد و سبب شد که سرمایه‌گذاران بورسی به طور متوسط 32 درصد رشد داشته باشند.

البته طبیعی است که بازده‌های عنوان شده متوسط بازده‌هاست و بسیاری از سرمایه‌گذاران غیر حرفه‌ای بورسی که به طور مستقیم وارد معاملات شدند، زیان کردند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل