کد خبر: ۵۲۷۸۹ - تاریخ خبر: ۱۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۴/۱۵

تولید نفت اوپک به پایین‌ترین سطح ۵ ساله افت کرد
در ماه ژوئن؛

تولید نفت اوپک به پایین‌ترین سطح ۵ ساله افت کرد

تولید اوپک به پایین‌ترین سطح ۵ ساله رسید.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در ماه ژوئن، افزایش تولید نفت عربستان سعودی نتوانست افت تولید ایران و ونزوئلا، به علت تحریم‌های آمریکا و سایر افت تولیدهای این گروه را جبران کند و تولید اوپک پایین‌ترین سطح 5 ساله جدیدی را به ثبت رساند.

بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد، در ماه گذشته، گروه 14 کشور صادر کننده انرژی، اوپک، 29.60 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است که 170 هزار بشکه در روز از تولید ماه می کمتر است و کمترین میزان تولید اوپک از 2014 تا کنون به حساب می‌آید.

بررسی‌های رویترز نشان می‌دهد حتی با اینکه عربستان سعودی تحت فشارهای ترامپ برای پایین آوردن قیمت‌های سوخت، تولید خود را افزایش داده است، اما این کشور همچنان به صورت داوطلبانه کمتر از حد مجاز تولیدی که توسط توافق کاهش تولید اوپک برای هر کشور تعیین شده است تولید می‌کند.

عربستان سعودی تولید خود را 100 هزار بشکه در روز، نسبت به ماه می افزایش داد و آن را به 9.8 میلیون بشکه در روز رساند. این همچنان کمتر از سهمیه تولید 10.311 میلیون بشکه‌ای این کشور است، که تحت توافق کاهش تولید اوپک تعیین شده بود.

علی‌رغم کاهش تولید نفت، قیمت‌های نفت تحت فشار نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی جهان و کاهش تقاضا، از بالاترین سطح 6 ماهه خود که فراتر از 75 دلار برای هر بشکه بود، به زیر 63 دلار سقوط کرده‌اند.

کریستن فریسچ، تحلیل‌گر کامرز بانک، می‌گوید: مجموعه‌ای از داده‌های اقتصادی ناامیدکننده از سوی ایالات‌متحده، چین و اروپا، باعث شده است نگرانی‌های جدیدی در مورد تقاضا شکل بگیرد، و تمدید توافق کاهش تولید اوپک، نتواند اوضاع قیمت‌ها را بهبود دهد.برچسب ها
ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل