کد خبر: ۵۲۶۷۳ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۴/۹

روسیه و چین برای افزایش بیشتر تجارت با یوآن و روبل توافق کردند
برای کاهش تجارت دلاری؛

روسیه و چین برای افزایش بیشتر تجارت با یوآن و روبل توافق کردند

پکن و مسکو توافقی بین دولتی امضا کردند که در تجارت دوجانبه خود از ارزهای ملی استفاده کرده و پرداخت‌ها با ارزهای دو طرف را ۵۰ درصد تقویت کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،پکن و مسکو توافقی بین دولتی امضا کردند که در تجارت دوجانبه خود از ارزهای ملی استفاده کرده و پرداخت‌ها با ارزهای دو طرف را 50 درصد تقویت کنند. این در حالی انجام می‌شود که دو طرف در تلاش‌اند از دلار فاصله بگیرند.

ایزوستیا گزارش می‌دهد که مستندات این توافق، در ماه ژوئن توسط وزیر مالی روسیه، آنتون سیلوانوف و رییس بانک مرکزی چین، یی گنگ، امضا شده است.

این روزنامه با اشاره به نامه معاون وزیر مالی، سرگی استورچاک، به آناتولی آکساکوف، رییس کمیته مالی دومای روسیه، گزارش می‌دهد: پکن و مسکو در حال حاضر مشغول توسعه یک مکانیزم پرداخت فرامرزی، برای تاجران روسی و چینی هستند. دو طرف احتمالاً به جای سوئیفت از جایگزین وطنی آن استفاده خواهند کرد که در روسیه، سیستم انتقال پیام مالی اس‌پی‌اف‌اس و در چین سیستم پرداخت بین بانکی فرامرزی یی‌آی‌پی‌سی، می‌باشد.

آکساکوف می‌گوید که دو کشور برای تقویت تجارت با ارزهای ملی و کاهش ریسک نوسانات نرخ تبادل، باید ابزارهای مالی روبل و یوآن را ایجاد کنند.

او اضافه کرد در سال‌های آینده سهم تبادلات با ارزهای ملی، بین چین و روسیه، پنج برابر خواهد شد و از 10 درصد به 50 درصد خواهد رسید.

قرار است مکانیزم پرداخت با ارزهای ملی، تا سال آینده آماده شود.

در مرحله اول، شرکت‌های بزرگ با مشارکت دولتی، مانند شرکت‌های بخش انرژی و کشاورزی، به این سیستم پرداخت منتقل می‌شوند.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل