کد خبر: ۵۲۴۷۱ - تاریخ خبر: ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۳/۲۷

تصویب پرداخت ۱۶۰۰۰میلیارد ریال سود سهام عدالت

تصویب پرداخت ۱۶۰۰۰میلیارد ریال سود سهام عدالت

سود مصوب شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت برای سال مالی ۹۷ تا به امروز، ۱۶ هزار و ۱۱۲ میلیارد ریال بوده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،طرح سهام عدالت در حالی از سال 85 تاکنون در حال اجرا است که بر اساس آن از محل سود سهام تخصیص یافته به مشمولان، اقساط این سهام طی مدت 10 سال تسویه شده است.

بر این اساس از سال 96 و با پایان یافتن مهلت تسویه اقساط سهام عدالت، سود این سهام به‌صورت نقدی به مشمولان در حال پرداخت است. بر این اساس در سال جاری نیز رفته رفته مجامع سال 97 شرکت‌ها در حال برگزاری است که پس از پایان این زمان، واریز سود سهام عدالت مربوط به سال مالی 97 شرکت‌های سرمایه‌پذیر به مشمولان آغاز خواهد شد.

در این راستا نگاهی به مجامع برگزار شده شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت که 49 شرکت را شامل می‌شود، نشان می‌دهد تا به امروز در مجموع 16 هزار و 112 میلیارد ریال سود برای پرداخت به مشمولان در سال جاری مصوب شده که این میزان سود تقسیمی میان دارندگان سهام عدالت به تفکیک شرکت عبارتست از: سرمایه‌گذاری رنا 2 میلیارد ریال، مخابرات ایران 4992 میلیارد ریال، نیرو ترانس 69 میلیار ریال، پتروشیمی بوعلی 315 میلیارد ریال، پتروشیمی ارومیه 15 میلیارد ریال، فولاد خوزستان 5715 میلیارد ریال، پتروشیمی تبریز 149 میلیارد ریال و شرکت چادرملو 4855 میلیارد ریال.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل