کد خبر: ۵۲۴۲ - تاریخ خبر: ۲۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۲/۲۶

موتور صادرات ایران به روسیه روشن شد

موتور صادرات ایران به روسیه روشن شد

مدیرعامل هلدینگ بانک توسعه صادرات از تجربه موفق عملیاتی کردن ساختار مدیریت خدمات صادرات با محوریت روسیه خبـر داد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سعید مستشار گفت: فرآیند صادرات انواع میوه و سبزی ها  به روسیه در قالب ساختار نظام مند مدیریت خدمات صادرات از حدود سه هفته قبل، پس از انعقاد قرارداد تأمین محصول با گسترده ترین شبکه فروشگاه زنجیره ای در روسیه آغاز شده است.

وی افزود : در این مدت کوتاه، محصولات مختلفی متناسب با نیاز بازار روسیه، از باغداران و سبزیکاران تأمین و به این کشور صادر شده که این روند به نحو قابل قبولی رو به افزایش است.
این مقام مسئول افزود: در مدت کمتر از سه هفته از عملیاتی شدن ساختار مدیریت خدمات صادرات، محصولات متنوع و متعددی شامل انواع میوه و سبزی به روسیه صادر شده است و پیش بینی می شود ارزش کل صادرات بهه روسیـه در چارچوب ساختار ایجاد شده تا چند ماه آینده به حدود ۲۰ میلیون یورو بـرسد .
این موضوع، تأثیر قابل قبولی در رشد و تقویت توان صادراتی بخش خصوصی کشور خواهد داشت.
مستشار تأکید کرد : هدف اصلی از ساختار مدیریت خدمات صادرات که با مشارکت سه بانک توسعه صادرات، کشاورزی و توسعه تعاون ایجاد شده، تسهیل گری فرایند صادرات برای فعالان بخش خصوصی و جلب مشارکتت راهبردی تولیدکنندگان در این بخش است.
وی گفت : از تولیدکنندگان محصولات صادراتی متناسب با بازار هدف در قالب ارائه خدمات صادراتی، مانند بازاریابی محصول، انعقاد قرارداد و مسائل حقوقی، بازرسی و کنترل کیفیت، حمل و نقل، دریافت و نقل و انقال وجوه،، ارتقاء و استانداردسازی تأمین محصولات صادراتی و برندسازی ، پشتیبانی می کنیم.
مدیرعامل هلدینگ بانک توسعه صادرات خاطرنشان کرد : در مرحله نخست، بازار هدف در ساختار مدیریت خدمات صادرات، روسیه و محصولات هدف نیز محصولات کشاورزی و مواد غذایی است، اما در مراحل بعد این ساختارر را به سایر بازارها ازجمله سایر کشورهای حوزه CIS، چین و… و سایر محصولات با قابلیت صادراتی تعمیم خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری صدا و سیماارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل