کد خبر: ۵۱۱۷۰ - تاریخ خبر: ۱۶:۲ - ۱۳۹۸/۳/۷

ارزش پرتفوی سهام عدالت به بالاترین سطح رسید

ارزش پرتفوی سهام عدالت به بالاترین سطح رسید

ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت به بالاترین سطح خود از زمان اجرای سهام عدالت (سال ۸۵) رسید و ۱۲۲۹ هزار میلیارد ریالی شد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، تعداد شرکت‌های حاضر در پرتفوی سهام عدالت 49 شرکت هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها 266 هزار و 363 میلیارد ریال است که با توجه به تورم اقتصادی و در پی آن رشد شاخص و افزایش قیمت سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه، ارزش روز پرتفوی بیش از 49 میلیون مشمول سهام عدالت افزایش یافته و 1229 هزار و 375 میلیارد ریال برآورد می‌شود.

این در حالی است که رقم اشاره شده بالاترین رقمی است که پرتفوی سهام عدالت از زمان اجرای این طرح از سال 85 تاکنون به آن دست یافته است. بر این اساس، نگاهی به پرتفوی سهام عدالت نشان می‌دهد از 49 شرکت حاضر در این سبد تعداد 35 شرکت بورسی هستند که ارزش مقطع واگذاری آنها 227 هزار و 825 میلیارد ریال است و ارزش روز آنها به 1190 هزار و 837 میلیارد ریال افزایش یافته است.

به علاوه اینکه در این پرتفوی، 14 شرکت غیربورسی نیز حضور دارند که ارزش مقطع واگذاری آنها 38 هزار و 538 میلیارد ریال و ارزش روز آنها همین مبلغ برآورد شده است. این گزارش می‌افزاید: با توجه به افزایش قیمتی که نمادهای مختلف و شاخص بورس و فرابورس در بازار سهام با توجه به تورم اقتصادی طی ماه‌های گذشته تجربه کرده‌اند، این موضوع موجب افزایش ارزش مجموع پرتفوی سهام عدالت تا حدود 5 برابری شده است.

بر این اساس به نظر می‌رسد در حال حاضر ارزش سهام عدالت هر یک مشمولان بین حدود 5 برابر شده باشد. به عنوان مثال اگر اصل سهام عدالت مشمولی یک میلیون تومان باشد، در حال حاضر ارزش روز سهام عدالت وی حدود 5 میلیون تومان شده است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل