کد خبر: ۴۷۷۹۹ - تاریخ خبر: ۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۲/۱۶

بالاترین سطح حداقل دستمزد متعلق به کدام کشور است؟

بالاترین سطح حداقل دستمزد متعلق به کدام کشور است؟

کره جنوبی دارای بیشترین سطح دستمزد حداقلی در بین کشورهای توسعه یافته است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،مؤسسه تحقیقات اقتصادی کره جنوبی اعلام کرد این کشور با پرداخت دستمزد 10 هزار و 30 وونی در هر ساعت (معادل 8.61 دلار) با احتساب روزهای تعطیل دارای بیشترین سطح حداقل دستمزد در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی است. این دستمزد بدون احتساب روزهای تعطیل 8350 وون (معادل 7.17 دلار) است.

طبق قوانین کره جنوبی، در صورتی که یک فرد شاغل کره‌ای حداقل 15 ساعت در روزهای عادی هفته کار کند، کارفرما موظف خواهد بود حقوق یک روز از روزهای تعطیل هفتگی را نیز به وی پرداخت کند. در بین 36 کشور عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی، 8 کشور فاقد نظام حداقل سطح دستمزد هستند که عبارت اند از: نروژ، دانمارک، سوئد، سوئیس، اتریش، ایتالیا، فنلاند و ایسلند.

در طول 2 سال گذشته حداقل دستمزدها در کره جنوبی 29.1 درصد افزایش داشته است که بیشترین افزایش در بین کشورهای توسعه یافته است. اکنون درآمد سرانه ناخالص مردم این کشور از 30 هزار دلار در سال گذشته است.

در کشورهای انگلیس، آلمان، فرانسه و ژاپن افزایش سطح دستمزدها در طول 2 سال گذشته کمتر از 10 درصد بوده است. حداقل سطح دستمزدها در این مدت در 15 کشور از کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی افزایش داشته است.

یکی از مقامات مؤسسه تحقیقات اقتصادی کره جنوبی گفت: اخیراً به دلیل برنامه دولت مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی برای رساندن حداقل سطح دستمزد به 10 هزار وون در هر ساعت تا سال 2020، شاهد شیب تندی در افزایش سطح دستمزدها بوده‌ایم. ژاپنی‌ها نیز برنامه مشابهی برای افزایش سطح دستمزد داشته‌اند اما تنها آن را 3 درصد در سال قبل و 3.1 درصد در سال 2017 افزایش داده‌اند.

امسال اختلاف بین حداقل سطح دستمزد در کره جنوبی و ژاپن به 0.49 دلار کاهش یافته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل