کد خبر: ۴۶۵۹۷ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۲/۳

هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟

هزینه‌های مردم چقدر بالا رفته است؟

در فروردین ماه امسال مردم حدود ۵۰ درصد بیشتر از همین ماه در سال گذشته برای تامین کالا و خدمات خود هزینه کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، اعلام تورم در اولین ماه سال جاری نشان از ادامه روند رو به رشد آن داشت؛ به طوری که در 12 ماهه به 30.6 دهم درصد رسیده بود که در مقایسه با اسفند ماه 3.7 درصد افزایش یافته بود. همچنین در مقایسه با فروردین سال گذشته (تورم نقطه به نقطه) 51.4 درصد رشد داشت که نشان داد خانوارهای ایرانی تا این رقم بیشتر از سال 1397 برای خرید مجموعه کالا و خدمات یکسان هزینه کرده‌اند.

اما جزئیات تغییرات تورم در بین 12 گروه کالا و خدمات از این حکایت دارد که شاخص در گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها 84.4 درصد نسبت به فروردین سال گذشته افزایش دارد که برای 12 ماه منتهی فروردین به 43.5 درصد می‌رسد.

در بین خوراکی‌ها گروه گوشت قرمز و سفید با 116 درصد و گروه گوشت قرمز و ماکیان با 117 درصد و همچنین سبزیجات با 157 درصد بالاترین تورم را در فروردین امسال نسبت به سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.

دخانیات نیز با 123 درصد جزو گروه‌های کالایی است که در رده بالای تورم قرار دارد. در سایر بخش‌ها نیز مردم برای مسکن 24.8 و اجاره 28.7 در ماه ابتدایی امسال بیش از ماه مشابه سال قبل هزینه کرده‌اند.

اما در بخش خدمات حمل و نقل با 52.5، مبلمان و لوازم خانگی با 80.1 و همچنین تفریح و سرگرمی با 72 درصد جزو گروه‌هایی هستند که تورم بالایی داشته‌اند.

جزئیات تورم در بین کالا و خدمات در فروردین 98ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل