کد خبر: ۴۶۵۸۴ - تاریخ خبر: ۱۰:۱۷ - ۱۳۹۸/۲/۳

بورس‌های آسیایی قرمزپوش شدند

بورس‌های آسیایی قرمزپوش شدند

معاملات امروز شاخص‌های بورسی آسیایی تحت تاثیر اخبار بازار نفت و فصل انتشار صورت سود و زیان شرکت های آمریکایی بود.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،معاملات روز سه‌شنبه برای بورس‌های چینی با تلخی به پایان رسید چرا که هر سه شاخص مهم بورسی این کشور دچار ریزش شدند: شاخص "شانگهای کامپوزیت" 0.2 درصد، شاخص "شنژن کامپوننت" 0.5 درصد و شاخص "شنژن کامپوزیت" 0.623 درصد کاهش یافتند. در هنگ کنگ شاخص "هانگ سنگ" با افت سنگین نمادهای بانکی در نهایت با 0.45 درصد کاهش به کار خود خاتمه داد.

در دیگر مناطق، شاخص "نیک کی 225" بورس توکیو با از دست دادن روند صعودی ابتدای معاملات در نهایت با کاهش 0.19 درصدی بسته شد اما شاخص " ای اس ایکس 200" بورس سیدنی استرالیا به لطف افزایش نمادهای انرژی موفق شد 0.72 درصد بالاتر از سطح روز گذشته خود بسته شود.

در بورس وال استریت آمریکا نیز به مانند بورس چین، هر سه شاخص اصلی نزولی بودند: شاخص "داو جونز اینداستریال اوریج" 0.49 درصد، شاخص "اس اند پی 500" حدود 0.1 درصد و شاخص "نزدک کامپوزیت" 0.22 درصد کاهش یافتند.

بهای طلای سیاه در معاملات امروز با توجه به تصمیم روز گذشته دولت ترامپ مبنی بر تمدید نکردن معافیت‌های خرید نفت ایران روند صعودی به خود گرفت تا جایی که هر بشکه نفت برنت با 2.07 دلار افزایش به 74.04 دلار رسید. نفت "وست تگزاس اینتر مدیت" نیز با 1.7 دلار افزایش به 65.70 دلار در هر بشکه رسید.

تحلیل گران مؤسسه "او سی بی سی" در یادداشتی نوشتند: تصمیم ترامپ برای تمدید نکردن معافیت‌های نفتی یک شگفتی بزرگ بود چرا که اکثر کارشناسان با توجه به در پیش بودن انتخابات سال آینده معتقد بودند اولویت دولت ترامپ پایین نگه داشتن بهای سوخت و بنزین خواهد بود نه این که موضعی قدرتمند در دیپلماسی بین‌المللی اتخاذ کند.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل