کد خبر: ۴۶۴۲۶ - تاریخ خبر: ۱۱:۹ - ۱۳۹۸/۱/۲۵

۲۰ اقتصاد اول جهان در سال ۲۰۱۹

۲۰ اقتصاد اول جهان در سال ۲۰۱۹

صندوق بین المللی پول در گزارش ماه آوریل خود (اسفند ۹۷- فروردین ۹۸) ۲۰ اقتصاد اول دنیا را برحسب تولید ناخالص داخلی اعلام کرده است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،براساس این گزارش آمریکا همچنان با 21 هزار و 345 میلیارد دلار بزرگترین اقتصاد دنیاست و چین نیز با 14 هزار و 217 میلیارد دلار دومین اقتصاد بزرگ جهان و مهم ترین تعقیب کننده ایالات متحده است.

اما براساس گزارش صندوق بین المللی پول، کشور ژاپن با 5 هزار و 176 میلیارد دلار و فاصله ای زیاد نسبت به آمریکا و چین، در مکان سوم بزرگترین اقتصادهای دنیا ایستاده است و کشورهای آلمان با 3 هزار و 964 میلیارد دلار و هند با 2 هزار و 972 میلیارد دلار در رده های چهارم و پنجم این جدول ایستاده اند.

به دنبال این کشورها، انگلیس که با موضوع مهم برگزیت روبه روست، با 2 هزار و 829 میلیارد دلار در رده ششم، فرانسه با 2 هزار و 762 میلیارد دلار در رده هفتم، ایتالیا با 2 هزار و 26 میلیارد دلار در رده هشتم، برزیل با یک هزار و 960 میلیارد دلار در رده نهم و کانادا با یک هزار و 739 میلیارد دلار در رده دهم بزرگترین اقتصادهای دنیا قرار گرفته اند.

گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که بعد از 10 کشور بالا، کره جنوبی با یک هزار و 657 میلیارد دلار، روسیه با یک هزار و 610 میلیارد دلار، اسپانیا با یک هزار و 429 میلیارد دلار، استرالیا با یک هزار و 417 میلیارد دلار و مکزیک با یک هزار و 241 میلیارد دلار در رده های یازدهم تا پانزدهم بزرگترین اقتصادهای دنیا قرار دارند.

کشورهای رده شانزدهم تا بیستم بزرگترین اقتصادهای دنیا در سال 2019 نیز براساس گزارش صندوق بین المللی به ترتیب کشورهای اندونزی با یک هزار و 101 میلیارد دلار، هلند با 914 میلیارد دلار، عربستان سعودی با 762 میلیارد دلار، سوئیس 708 میلیارد دلار و ترکیه با 706 میلیارد دلار هستند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل