کد خبر: ۴۵۳۲۰ - تاریخ خبر: ۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۱/۱۸

بازار سرمایه جایگزین نظام بانکی در تامین مالی
وزیر اقتصاد؛

بازار سرمایه جایگزین نظام بانکی در تامین مالی

فرهاد دژپسند در گردهمایی معاونان و مدیران وزارت اقتصاد برای تبیین برنامه‌ها و مأموریت‌های سال ۹۸ گفت: باید با دوراندیشی و تدبیر تلاش کنیم سختی‌ها به حداقل کاهش یابد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، وی با بیان اینکه بانک‌ها باید برنامه عملیاتی قوی برای ایفای نقش به‌منظور رونق تولید داشته باشند و با حرکت جهشی ایفای نقش کنند، ادامه داد: بانک‌ها باید راه‌های تأمین سرمایه در گردش بنگاه‌های تولیدی را شناسایی و با وصول مطالبات معوق درباره اعطای تسهیلات اقدام کنند. بانک‌ها باید کمک کنند تا طرح‌هایی که پیشرفت بالای 75 درصد دارند در سال 98 به بهره‌برداری برسند.

دژپسند درباره بازار سرمایه نیز با بیان اینکه باید سهم بورس در تأمین مالی اقتصاد از 15 درصد به 40 درصد برسد، افزود: بازار سرمایه باید با یک برنامه عملیاتی و جامع، جای نظام بانکی را در تأمین مالی بگیرد و افزایش حجم نقدینگی فرصت خوبی است تا با طرح‌های جدید به توان این سرمایه‌ها را در جهت رونق تولید هدایت کرد.

وزیراقتصاد اضافه کرد: در حوزه بیمه نیز باید با تعریف بیمه‌های جدید کاری کنیم که فعالان اقتصادی نگران تحریم و خطرهای برون‌زا نباشند.

این عضو کابینه دولت دوازدهم، استفاده از دارایی‌های راکد دولت را راه دیگر مقابله با تهدیدات برشمرد و گفت: در سال 98 حداقل باید از 15 درصد دارایی‌های راکد شناسایی شده در اقتصاد کشور استفاده کنیم.

وی به ضرورت جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی و انتقال دانش فنی اشاره کرد و ادامه داد: مناطق آزاد نیز باید با کارکرد اصلی خود و جهت رفع محدودیت‌ها قدم بردارند.

دژپسند، بهبود فضای کسب و کار را ضروری دانست و گفت: گمرکات باید به‌طور جدی مانع رسوب کالا در گمرک شوند و اجازه داده نشود تا عده‌ای برای افزایش قیمت و کسب سود بیشتر کالاهای خود به ویژه مواد اولیه مورد نیاز تولید را ترخیص نکنند. ما نیازمند جهاد مدیریت هزینه در همه دستگاه‌های تولیدی هستیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه ممکن است امسال درآمدهای نفتی کاهش یابد، گفت: این منابع باید با درآمدهای مثل مالیات جایگزین شوند با این حال در این مسیر نباید به تولید آسیبی برسد.

دژپسند افزود: میزان درآمد مالیاتی پیش‌بینی شده برای سال گذشته 112 هزار میلیارد تومان بود که 109 هزار میلیارد تومان آن محقق شد که میزان قابل قبولی است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل