کد خبر: ۴۵۱۳۲ - تاریخ خبر: ۱۵:۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۲

تقویت ۱۲۰۵ واحدی شاخص کل بورس
در پایان معاملات امروز روی داد

تقویت ۱۲۰۵ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی شاهد معاملات کم حجم بودند که با عرضه‌های اولیه آخرین روزهای سال، شاهد حرکت نرم معامله‌گران برای شکار سهم‌های برخوردار از ظرفیت سودآوری در شب عید بودند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز چهار شنبه 22 اسفند ماه 97 با افزایش 1205 واحدی به رقم 169 هزار و 115 واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 182 واحدی عدد 31 هزار و 589  واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 1839 واحدی به رقم 190 هزار و 266 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 1073 واحدی به رقم 127 هزار و 222 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 1527 واحدی عدد 324 هزار و 353 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 5 واحدی بر روی رقم دو هزار و 95 واحد نشست.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه با 219 واحد و  بانک ملت با 169 واحد و تاپیکو با 158 واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را  بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی پارس با 55 واحد، چادرملو با 42 واحد و آلومینیوم ایران با 17 واحد کاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

بر اساس این گزارش، ارزش کل معاملات نقدی امروز بورس تهران در حالی به بیش از 916 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن سه میلیارد و 404 میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی 358 هزار و 713 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های کارخانجات کابل‌سازی ایران، تولیدی گرانیت بهسرام، گروه توسعه هنر ایران، فولاد خوزستان، لیزینگ خودروغدیر، سرمایه‌گذاری سپاه، قند نیشابور، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، ذوب‌آهن اصفهان، تولیدی صنعتی درخشان تهران، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های بانک اقتصاد نوین، تجارت الکترونیک پارسیان کیش، لیزینگ آریادانا، فولاد کاویان، بانک پارسیان، سرمایه‌گذاری مسکن تهران، لیزینگ ایران و شرق، متوقف شدند.

امروز همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های لنت ترمز ایران، گلتاش و صنایع جوشکاب یزد، به دلیل نوسان 20 درصدی قیمت سهام با سفارش گیری 60 دقیقه‌ای در معاملات امروز روبرو شدند.

بر اساس این گزارش، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامدار عمده اختصاص دارد، یک میلیارد سهم بانک پاسارگاد به ارزش کمتر از 108 و نیم میلیارد تومان با معاملات درون گروهی میان سهامداران عمده روبرو بود.

در سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی 50 میلیون سهم به ارزش کمتر از 11 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد، 40 میلیون سهم سیمان فارس و خوزستان نیز به ارزش بیش از 6 و نیم میلیارد تومان معاملات درون گروهی را تجربه کرد.

همچنین 20 و نیم میلیون سهم داده‌گستر عصر نوین به ارزش 12 میلیارد تومان با معاملات انتقالی مواجه شد در ملی صنایع مس ایران 20 میلیون سهم به ارزش بیش از 7 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده تجمیع شد و 20 میلیون سهم توسعه معادن و فلزات به ارزش کمتر از 8 و نیم میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت.

بیش از 18 میلیون سهم سنگ آهن گوهر زمین به ارزش کمتر از 16 میلیارد تومان معاملات انتقالی را نظاره‌گر بود. در سرمایه‌گذاری دارویی تامین نیز 15 میلیون سهم به ارزش 9 میلیارد تومان کد به کد شد و 15 میلیون سهم پالایش نفت بندرعباس به ارزش بیش از 17 میلیارد تومان کد به کد شد.

در نهایت امروز بیش از 10 میلیون سهم معدنی و صنعتی چادرملو به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی تجمیع شد و بیش از 5 مییون سهم معدنی و صنعتی گل‌گهر به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان و بیش از 5 میلیون سهم گسترش نفت و گاز پارسیان به ارزش 2 میلیارد تومان و همچنین 7 میلیون سهم صنایع  کشاورزی و کود زنجان به ارزش یک و نیم میلیارد تومان معاملات درون گروهی و کد به کد را تجربه کردند.

در نهایت اینکه کمتر از 6 و نیم میلیون سهم بیمه کوثر به ارزش بیش از یک و نیم میلیارد تومان کد به کد شد.

بر اساس این گزارش امروز بازار سهام در حالی معاملاتی کم حجم و متعادل را نظاره‌گر بود که همزمان با برنامه عرضه‌های اولیه آبشاری در بورس و فرابورس و همچنین معاملات درون گروهی حقوقی‌های بزرگ در آخرین روزهای باقیمانده تا پایان سال، برخی بورس‌بازها را برای شناسایی سهم جذاب در شب‌های عید به تکاپو واداشته است.

در این بین گروه محصولات شیمیایی، استخراج زغال، تک سهم‌های گروه ماشین‌آلات و تجهیزات، فرآورده‌های نفتی، تک‌سهم‌های قطعه‌ساز و البته صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در کنار سیمانی‌ها و بانکی‌ها اصلی‌ترین گروه‌های قابل توجه برای معامله‌گران بود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل