کد خبر: ۴۵۰۷۷ - تاریخ خبر: ۱۱:۳۳ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۰

آمادگی مجلس برای تعامل با قوه قضاییه و برخورد با دلالان بازار

آمادگی مجلس برای تعامل با قوه قضاییه و برخورد با دلالان بازار

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: کمیسیون قضایی مجلس آماده تعامل با قوه قضاییه برای برخورد با دلالان بازار است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، یحیی کمالی‌پور با انتقاد از گرانی های اخیر در بازار، اظهار داشت: رقمی در حدود ١١ میلیارد دلار برای تامین کالاهای اساسی اختصاص یافته، اما کاهشی قیمتی در بازار رخ نداده است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت ساماندهی نرخ ها در بازار، افزود: نوسانات ارز و طلا نقدینگی را سرگردان کرده و مردم هر روز با پول های در اختیار خود به علت نبود برنامه مناسب در بخش تولید حباب نرخ ها را بیشتر می کنند.

وی با بیان اینکه دولت باید با برنامه مداری بازار را به سمت آرامش هدایت کند، تصریح کرد: متاسفانه شرایط برای حضور دلالان در بازارهای مختلف فراهم شده که این خود بر حجم حباب قیمت ها افزوده است.

کمال‌پور با تاکید بر اینکه شرایط زندگی برای اقشار ضعیف جامعه به شدن سخت شده است، گفت: دولت باید هر چه سریع تر با شناسایی اقشار ثروتمند و حذف آنها از لیست دریافت یارانه حمایت های مستمر و بیشتری از جامعه هدف انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با اختصاص ارز دولتی برای تامین کالاهای اساسی باید قیمت ها در بازار افت داشته باشند، افزود: متاسفانه دلالی و واسطه گری اجازه کاهش نرخ ها به نفع قشر ضعیف جامعه را نمی دهد.

وی بر ضرورت تشدید نظارت ها به ویژه در روزهای پایانی سال در بازار خبر داد و گفت: دولت باید با تشکیل کارگروه های تخصصی، گرانی و تورم را مهار کرده و نگرانی های مردم بابت تامین مایحتاج اصلی را از بین ببرد.

کمالی پور همچنین از قاطعیت مجلس به ویژه کمیسیون قضایی و حقوقی در برخورد با متخلفان بازار خبر داد و افزود: در صورتی که تخلفی از هر واحد صنفی به مجلس در خصوص احتکار یا کم فروشی و مانند آن گزارش شود، به طور حتم با تعامل با قوه قضاییه برخوردهای قهری آغاز خواهد شد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل