کد خبر: ۴۵۰۳۶ - تاریخ خبر: ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

هند با وجود تهدید آمریکا قرارداد ۳ میلیارد دلاری با روسیه بست

هند با وجود تهدید آمریکا قرارداد ۳ میلیارد دلاری با روسیه بست

هند برای اجاره زیردریایی اتمی از روسیه قراردادی را به ارزش بیش از ۳ میلیارد دلار با این کشور امضاء کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،منابع نظامی اعلام کردند دهلی نو قرار دادی را با مسکو به منظور اجاره زیردریایی اتمی از روسیه برای نیروی دریایی هند منعقد کرد. ارزش این قرار داد بیش از 3 میلیارد دلار است و روسیه متعهد به تحویل زیردریایی Chakra III به هند تا سال 2025 میلادی است.

نیروی دریایی هند پیش از این دو زیردریایی دیگر از روسیه با نام Chakra II اجاره کرده بود که تاریخ قرار داد آن در سال 2022 میلادی به پایان می رسد. همچنین یکی از منابع نظامی هند اعلام کرد که زیردریایی های فعلی که در اجاره هند هستند تا حداقل سال 2025 میلادی تمدید خواهند شد تا زیر دریایی جدید از هند تحویل گیرد.

بر همین اساس، این قرارداد با وجود تهدید تحریم های مالی ایالات متحده علیه هند به دنبال خرید سامانه اس 400 هند از روسیه مطرح می شود. هند قراردادی را به ارزش 5.43 میلیارد دلار با روسیه برای خرید 5 واحد سامانه اس 400 متحرک در اکتبر سال 2018 میلادی امضاء کرد.

بر پایه این گزارش، ایالات متحده نگرانی خود را در ارتباط با برنامه هند برای خرید سامانه اس 400 از روسیه اعلام کرده و تصریح کرد که تحریم هایی در این ارتباط ممکن است متوجه هند شود.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل