کد خبر: ۴۳۴۵۵ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

بازده شاخص کل فرابورس ایران از ابتدای سال به ۷۶ درصد رسید

بازده شاخص کل فرابورس ایران از ابتدای سال به ۷۶ درصد رسید

هفته گذشته بازار دوم فرابورس ایران با افزایش ۳۱ درصدی حجم و ۱۰۶ درصدی تعداد معاملات، بیشترین میزان رشد در این متغیرهای معاملاتی را در میان سایر بازارهای فرابورس به خود اختصاص داد و بهترین عملکرد هفتگی را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،در پایان هفته معاملاتی منتهی به 12 بهمن‌ماه 97 یک هزار و 810 میلیون سهم به ارزش 4 هزار و 906 میلیارد ریال در 442 هزار نوبت معاملاتی در بازار دوم میان معامله‌گران جابه‌جا شد که به جز ارزش معاملات، دو متغیر دیگر شاهد رشد هفتگی بودند.

در بازار اول نیز در هفته‌ای که گذشت 379 میلیون سهم به ارزش یک هزار و 240 میلیارد ریال جابه‌جا شد که نسبت به هفته گذشته به ترتیب کاهش 7 و 22 درصدی حجم و ارزش معاملات را نشان می‌دهد.

به‌علاوه، دیگر بازار سهام فرابورس در این هفته معاملاتی از دادوستد یک هزار و 680 میلیون سهم میزبانی کرد که ارزش این حجم از معاملات در بازار پایه به 3 هزار و 952 میلیارد ریال رسید.

در سمت دیگر بازار، مجموع ارزش معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزارهای نوین مالی در این بازه زمانی به 10 هزار و 11 میلیارد ریال رسید؛ این میزان از ارزش که 5 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته در دادوستد 99 میلیون ورقه رقم خورده است.

نگاهی به آمار معاملات به تفکیک این بازار بیانگر رشد 27 و24 درصدی حجم و ارزش معاملات اوراق تسهیلات مسکن و دست‌به‌دست 410 هزار ورقه از این اوراق به ارزش 225 میلیارد ریال و نیز رشد 10 درصدی حجم و ارزش اوراق بدهی نسبت به هفته گذشته است. این در حالی است که 89 میلیون ورقه متعلق به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) به ارزش یک هزار و 369 میلیارد ریال نیز در این بازه زمانی معامله شد.

همچنین حجم معاملات در مجموع بازارهای نُه‌گانه فرابورس در این هفته به 3 هزار و 975 میلیون ورقه رسید و ارزش 20 هزار و 180 میلیارد ریالی را به همراه داشت.

شاخص کل نیز در هفته معاملاتی منتهی به 12 بهمن‌ماه 97 ضمن تجربه اُفت 2.4 درصدی در نهایت در سطح 1932 واحدی ایستاد و بازدهی آن از ابتدای سال 97 به 76 درصد رسید.

در نهایت گروه‌های فلزات اساسی و محصولات شیمیایی نیز با در اختیار گرفتن 17 و 11 درصد از ارزش معاملات خُرد در بازارهای اول، دوم، پایه و SME همچنان صدرنشین جدول ارزش معاملات خُرد بازار سهام و اختیار سهام فرابورس هستند که در هفته منتهی به 12 بهمن‌ماه 97 این ارزش به 9 هزار و 865 میلیارد ریال رسید.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل