کد خبر: ۴۲۳۵۶ - تاریخ خبر: ۱۲:۳۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۶

مصوبه جدید ضدپولشویی دولت
جزییات نامه روحانی به لاریجانی؛

مصوبه جدید ضدپولشویی دولت

رییس جمهور لایحه«الحاق یک تبصره به ماده(۶)قانون مبارزه با پولشویی»را که با قید دو فوریت در هیات وزیران به تصویب رسیده، برای طی شدن تشریفات قانونی به مجلس تقدیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،حسن روحانی لایحه «الحاق یک تبصره به ماده (6) قانون مبارزه با پولشویی» که به پیشنهاد وزارت امور اقتصادی و دارایی در جلسه دهم دی ماه 1397 هیات وزیران با قید دو فوریت به تصویب رسیده است را برای طی تشریفات قانونی به مجلس تقدیم کرد.

در مقدمه توجیهی نامه ای که حسن روحانی برای تقدیم این لایحه به مجلس به علی لاریجانی نوشته، آمده است: در اجرای دقیق قوانین و مقررات ناظر به پیشگیری و مقابله با پولشویی، بی تردید نظارت بر عملکرد اشخاص مشمول قانون مبارزه با پولشویی، نقش موثری ایفا می کند. به همین جهت در راستای رفع ابهامات مربوط به نظارت بر عملکرد اشخاص مشمول در قانون مبارزه با پولشویی و اصلاحات بعدی آن، لایحه زیر جهت طی تشریفات قانونی تقدیم می شود:

در ماده واحده متن الحاق یک تبصره به ماده (6) قانون مبارزه با پولشویی آمده است: متن زیر به عنوان تبصره به ماده (6) مبارزه با پولشویی – مصوب 1386- و اصلاحات بعدی آن الحاق می شود:

تبصره- نهادها و دستگاه های اجرایی (موضوع مواد 5 و 6 مانند بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛ سازمان بورس و اوراق بهادار؛ وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور؛ سازمان حسابرسی؛ جامعه حسابداران رسمی؛ کانون وکلای دادگستری؛ سازمان نظام پزشکی؛ سازمان نظام مهندسی؛ کانون کارشناسان رسمی دادگستری و مرکز امور مشاوران حقوقی؛ وکلا و کارشناسان قوقه قضاییه که مطابق قوانین و مقررات بر عملکرد اشخاص مشمول نظارت می کنند، مکلفند علاوه بر انجام تکالیف اجرایی مقرر در این قانون، قانون تامین مالی تروریسم و مقررات مربوط به آن، تکلیف نظارتی خود را نسبت به عملکرد این اشخاص در چارچوب قوانین و مقررات مذکور به نحو موثر معمول دارند.

همچنین نهادها و دستگاه های یاد شده موظفند در صورت شناسایی تخلف یا جرم، حسب مورد نسبت به برخورد یا اعلام آن به مراجع قضایی و غیرقضایی صالح اقدام کنند. این لایحه توسط رییس جمهور و فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا شده و به مجلس تقدیم شده است.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل