کد خبر: ۴۲۳۱۶ - تاریخ خبر: ۱۴:۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۳

سهام اروپا و آسیا با عدم قطعیت مذاکرات تجاری افت کرد
در معاملات امروز رقم خورد؛

سهام اروپا و آسیا با عدم قطعیت مذاکرات تجاری افت کرد

روز چهارشنبه، درحالی‌که وضعیت نامعین مذاکرات تجاری آمریکا و چین، بر حال‌وهوای بازارهای جهان غالب شده است، بازارهای اروپایی معاملات خود را با افت آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، درحالی‌که وضعیت نامعین مذاکرات تجاری آمریکا و چین، به حال‌وهوای بازارهای جهان غالب شده است، بازارهای اروپایی معاملات خود را با افت آغاز کردند.

سهام آسیایی امروز تحت تاثیر چشم‌انداز منفی رشد اقتصادی جهان، درجا زد. سرمایه‌گذاران از دارایی‌های ریسک‌دار نظیر سهام دوری کردند.

در آغاز معاملات امروز اروپا، فوتسی انگلیس 0.41 درصد، کاک فرانسه 0.04 درصد و داکس آلمان، 0.30 درصد افت کردند. شاخص استاکس 600 اروپا هم 0.11 درصد پایین آمد.

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن 0.15 درصد افت کرد. این درحالی است که این شاخص در روز دوشنبه به بالاترین سطح 7 هفته‌ای خود دست یافته بود.

شاخص کامپوزیت شانگهای چندین بار وارد محدوده قرمز شد و از آن خارج شد و در نهایت 0.15 درصد پایین‌تر از سطح بسته شده دیروز باقی ماند.

سهام استرالیایی 0.25 درصد و نیکی ژاپن 0.1 درصد پایین آمدند.

سهام که به شدت در ماه دسامبر سقوط کرده بودند، بیشتر افت خود را در ماه ژانویه، با امید به این که مذاکرات تجاری آمریکا و چین به نتیجه برسد و تعدیل در افزایش نرخ بهره فدرال رزرو، جبران کردند.

اما آن‌چه دوباره حال‌و هوای بازارها را به هم ریخت گزارش فایننشال تایمز از این بود که آمریکا پیشنهاد چین برای این که این هفته مذاکراتی مقدماتی برای آماده‌سازی مذاکرات هفته آینده انجام شود، را رد کرده است.

البته مشاور اقتصادی کاخ سفید، لری کودلاو، این گزارش را رد کرد و کمک کرد برخی از ضررهای بازار سهام جبران شود.

در بازار ارز، دلار 0.25 درصد در برابر ین رشد کرد و به نرخ 109.73 رسید. یورو هم اندکی در برابر دلار رشد کرد تا به نرخ برابری 1.1368 برسد.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل