کد خبر: ۴۲۲۱۵ - تاریخ خبر: ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۸

صدور مجوز ورود کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد ممنوع است
گمرک:

صدور مجوز ورود کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد ممنوع است

گمرک ایران در بخشنامه ای اعلام کرد: گمرکات اجرایی کشور از صدور هرگونه مجوز ترانزیت و ورود کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد تجاری– صنعتی و ویژۀ اقتصادی فعلا خودداری کنند.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،گروه چهارم کالایی شامل کالاهایی است که در داخل کشور تولید می شود و نیازی به واردات آنها از خارج از کشور نیست.

بخشنامه ی گمرگ امروز به نهادهای ذیربط از جمله گمرکات اجرایی مستقر در مناطق آزاد کیش، قشم، چابهار، اروند، انزلی ، ارس و ماکو و مناطق ویژۀ اقتصادی ابلاغ شد.
در این بخشنامه آمده است: گمرک پس از استقرار کامل در مبادی ورودی مناطق آزاد و ویژۀ اقتصادی، نسبت به صدور مجوز ترانزیت و ورود کالاهای گروه 4 به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژۀ اقتصادی با رعایت تشریفات گمرکی اقدام می کند.
در این بخشنامه یادآور شده است: استقرار کامل گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی ورودی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژۀ اقتصادی به اذعان گمرکات اجرایی مستقر در این مناطق به صورت کامل در برخی موارد محقق نشده است.
قرار شده است با توجه به ممنوعیت ترانزیت و ورود کالاهای گروه 4 به مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژۀ اقتصادی و سرزمین اصلی مطابق بند 5 این صورتجلسه، وزارت صنعت، سیاست خود را در مورد توقف ثبت سفارش کالاهای گروه 4 در این مناطق تعیین کند.
مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه به دلیل اهمیت و حساسیت موضوع، برعهدۀ بالاترین مقام گمرکات است.
در این بخشنامه از گمرک های مناطق آزاد خواسته شده است با نظارت دقیق و کنترل های لازم ترتیبی اتخاذ کنند تا مفاد این بخشنامه بصورت کامل و دقیق اجراء و در صورت وجود هرنوع مشکل، مراتب را به قید فوریت به دفاتر ستادی گمرک جمهوری اسلامی ایران منعکس کنند.

 ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل