کد خبر: ۴۰۷۸۳ - تاریخ خبر: ۱۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۲

پیشنهاد حذف چک حامل
نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران مطرح کرد:

پیشنهاد حذف چک حامل

درج کدملی گیرنده بر روی تمام چک‌ها
نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با استقبال از بخشنامه جدید درباره چک های تضمینی گفت: پیشنهادی که سال هاست بر آن تاکید داریم، حذف کامل «چک در وجه حامل» است.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین،سیدحسین سلیمی درباره بخشنامه جدید صدور چک های تضمینی گفت: پیشنهادی که سال هاست داریم این است که در زمان صدور چک، کد ملی و مشخصات گیرنده چک ثبت شود و چک تنها توسط آن فرد توانایی نقد شدن داشته باشد.

وی توضیح داد: در شرایط کنونی این احتمال وجود دارد که با یک فقره چک در وجه حامل با ارزش یک میلیارد تومان، 10 معامله مختلف انجام شود و این چک 10 دست بگردد ولی در نهایت یک چک به بانک می رود و 9 معامله از نظرها پنهان می ماند.

عضو هیات رییسه بانک خاورمیانه ادامه داد: اگر رقم چک در وجه حامل را تا 10 میلیارد تومان بالا ببریم، به طور عملی 90 میلیارد تومان معامله در یک سیکل معاملاتی پنهان می ماند و هیچ کس از انجام آن خبری ندارد.

نایب رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران خاطرنشان کرد: یکی از توصیه های FATF برای مقابله با پولشویی نیز این است که باید مشخص باشد که چک صادر شده در وجه چه کسی صادر شده و برای چه کاری این چک را دریافت کرده است؟ اما در شرایط کنونی تنها کسی که چک را پشت نویسی می کند، صاحب چک شناخته می شود و معلوم نیست این چک چند دست گشته است.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • ضدعفونی سطوح برای پیشگیری از کرونا

  • توصیه های غذایی برای پیشگیری از کرونا

  • تفاوت ویروس کرونا با آنفولانزا و سرماخوردگی

  • نگاهی به شاخص های کیفیت هوای تهران از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۸

  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل