کد خبر: ۳۸۵۱۴ - تاریخ خبر: ۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۹/۱۳

اروپا بهره مندی ایران از مزایای برجام را به رسمیت می شناسد
سفیر اتریش در تهران:

اروپا بهره مندی ایران از مزایای برجام را به رسمیت می شناسد

سفیر اتریش در تهران گفت: اتحادیه اروپا بهره مندی کامل جمهوری اسلامی ایران از مزایای تعهد برجام را به رسمیت می شناسد.

به گزارش پایگاه خبری سرمایه گذاری آنلاین، «اشتفان شولتس» روز سه شنبه در دیدار با استاندار مرکزی افزود: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سیزدهمین گزارش خود پایبندی جمهوری اسلامی ایران به برجام را تایید کرده است و تا زمانی که ایران به برجام پایبند باشد اتحادیه اروپا نیز بهره مندی این کشور از مزایای آن را به رسمیت شناخته و برای تحقق آن تلاش می کند.

وی ادامه داد: کشور اتریش به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا این تضمین را می دهد که برجام بستر قانونی همکاری بین جمهوری ایران و اروپا را شکل دهد.
سفیر اتریش در تهران خاطرنشان کرد: اکنون کانال مالی مطمئنی برای روابط وجود ندارد و ایجاد آن برای بهره مندی جمهوری اسلامی از مزایای برجام، بالاترین اولویت اتحادیه اروپا است.
شولتس گفت: ایجاد تجارتی قانونمند بر اساس قوانین اروپا و تصمیمات سازمان ملل از برنامه های این اتحادیه است.
وی، پیگیری مصوبات سفر وزیر ایالتی اتریش سفلی به استان مرکزی برای برقراری روابط تجاری و اقتصادی با این استان و بهره مندی ملت ایران از مزایای برجام را از جمله مهمترین اهداف سفر خود به استان عنوان کرد.
سفیر اتریش در تهران با یادآوری سابقه روابط اقتصادی و تجاری دو کشور گفت: اتریش امسال جشنی را برای سوابق و مناسبات تجاری بین ایران و اتریش از جمله 700 سال همکاری مستند، 500 سال شراکت و 160 سال روابط کامل دیپلماسیک داشته است.
شولتس خاطرنشان کرد: اتریش تنها کشور اروپایی دارای انجمن فرهنگی در جمهوری اسلامی ایران است و در آن مناسبات 25 سال گفت و گوی ادیان بین 2 کشور در حال انجام است.
وی ادامه داد: وجود روابط تجاری و فرهنگی بین کشور ایران و اتریش از شاخص های بارز اعتماد و افزایش هرچه بیشتر روابط اقتصادی و تجاری بین 2 کشور است.
سفیر کشور اتریش در تهران تبادلات فرهنگی بین 2 کشور را از دیگر اهداف سفر به استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اتریش هماهنگ کننده برگزاری جشنواره فیلم اروپا در ایران است و هرسال این جشنواره در چندین شهر برگزار می شود.
شولتس افزود: چنانچه فعالان فرهنگی استان مرکزی آمادگی داشته باشند کشور اتریش خواستار برگزاری جشنواره فیلم اروپا در این استان است.
استاندار مرکزی نیز در این نشست گفت: اتریش از جمله کشورهای اروپایی است که بیش ازیک قرن رابطه اقتصاد و تجاری با ایران داشته و با توجه به ظرفیت های 2 کشور امکان افزایش این مناسبات وجود دارد.
سید علی آقازاده افزود: جمعیت جمهوری اسلامی ایران در طول چهار دهه گذشته حدود 2 و نیم برابر افزایش یافته که این مهم به معنای بالا رفتن شمار نیروی انسانی جوان و با استعداد است.
وی ادامه داد:جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف علمی و فناوری به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است که این مهم می تواند زمینه ساز افزایش هرچه بیشتر روابط تجاری بین ایران و اتریش باشد.
استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: این استان با دارا بودن سه هزار واحد صنعتی از ظرفیت مناسبی برای برقراری روابط تجاری و اقتصادی با استان های کشور اتریش برخوردار است.
آقازاده با یادآوری حضور کشور اتریش به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه اروپا، افزود: انتظار جمهوری اسلامی ایران از اروپا در زمینه عمل به تعهدات خود در برجام نسبت به گذشته افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرد آمریکا به صورت یک جانبه از این تعهد بین المللی خارج شد.
استاندار مرکزی گفت: جای امیدواری است که اتحادیه اروپایی بر سر تعهدات خود در این معاهده ایستاده و این مسئله نباید تنها شعاری باشد بلکه مردم ایران انتظار دارند این اتحادیه به صورت عملی تعهدات خود را در این معاهده بین المللی پیاده کند.
آقازاده افزود: اتریش به عنوان کشور پیشرو در دموکراسی و قوانین اروپا در این موضوع باید پیشقدم باشد.
وی ادامه داد: نیاز است برای افزایش روابط گردشگری و فرهنگی کارگروهی بین استان مرکزی و کشور اتریش تشکیل شود و زمینه آمادگی کامل وجود دارد.
استاندار مرکزی یادآور شد: با برنامه ریزی های انجام شده سفرای بسیاری از کشورها به ویژه کشورهای اروپایی برای افزایش روابط تجاری و اقتصادی با استان مرکزی سفر کرده اند.
دیدار با استاندار مرکزی، نشست با مسئولان شهرداری، بازدید از شرکت پتروشیمی شازند، نشست با فعالان اقتصادی و تجاری استان و شرکت در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه تخصصی صنعت، ماشین آلات، ابزار صنعتی و صنایع معدنی از جمله برنامه های سفر سفیر اتریش به استان مرکزی است.
استان مرکزی چهارمین قطب صنعت کشور و دومین قطب صنایع مادر تخصصی کشور است که در تنوع تولیدات صنعتی در کشور رتبه نخست را دارد.
سه هزار واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در نقاط مختلف استان مرکزی فعالیت می کنند.ارسال نظر
نام:
آدرس ایمیل:
متن: *
عدد روبرو را تایپ نمایید


تصویر روز
  • هفت راه برای کاهش مصرف پلاستیک

  • جایگاه جهانی ایران در دسترسی به منبع آب سالم

  • وابسته ترین کشور ها به اینترنت

  • راه های خروج از رکود از نگاه مقام معظم رهبری

  • وضعیت تهران در حوزه ترافیک

دیگر رسانه ها
نظرسنجی
کدام بازار تا سه ماه آینده رشد بیشتری خواهد کرد ؟تحلیل